« 1 2 3 4 ... 9 10 »

Poišči me in se mi javi tvoja eva

30 DNI NAROČNINE ZA SAMO 20€

  • KAJ DOBIŠ Z NAROČNINO
  • MOJE OSEBNE VROČE SLIKE PO ŽELJI 
  • VROČI RAJC PO EMAIL DOPISOVANJU DO KONCA IZRAZIŠ LAHKO VSE ŽELJE
  • DNEVNO KOLIKO KRAT PO IZBIRI
  • ZA 30 DNI VSAKI DAN BREZ OMEJITVE
  • ČE SE UJAMEMA TUDI SMS SPOROČILA
  • PLAČILO SKENIRAJ KODO IN PLAČAJ Z APLIKACIJO AIRCASH Z TELEFONOM NA PETROLU ALI Z APLIKACIJO SVOJE BANKE
  • KODA
  • PO PLAČILU MI PIŠI NA 
  • evasocnaremos@gmail.com

 

Category: Novo dodano | Views: 74 | Added by: oglasnikmy1ru | Date: 13.11.2025 | Comments (0)

Diddyjeva zaporniška fotografija razkriva pretresljivo preobrazbo

Zaporniška fotografija nekoč priljubljenega zvezdniškega mogotca Seana Diddyja Combsa razkriva njegovo stanje za zapahi. Diddy, ki prestaja kazen v zvezni ustanovi v New Jerseyju zaradi prekrškov, povezanih s prostitucijo, je na njej vidno postaran, popolnoma osivel in utrujen.

Sean Diddy Combs prestaja štiriletno kazen v zvezni ustanovi v New Jerseyju, kamor so ga zaradi varnostnih razlogov premestili iz New Yorka po določitvi kazni. Vse od lanskega septembra, ko so zvezdnika priprli zaradi obtožb, povezanih s prostitucijo, ni v javnost prišla nobena njegova fotografija, tudi sojenje je potekalo za zaprtimi vrati.

Po obsodbi pa je v javnost pricurljala Diddyjeva fotografija z dvorišča zaporniške ustanove, na kateri se 56-letnik smeji v družbi sojetnikov. Na njej ga je moč videti od daleč, v sivi trenirki in s kapo na glavi, medtem ko najnovejša fotografija – posneta mesec dni po izreku kazni – pokaže njegov obraz in za javnost pretresljivo preobrazbo nekoč slavnega in vplivnega zvezdnika.

Tako imenovana policijska fotografija razkriva Diddyjevo preobrazbo v času za zapahi – po letu dni pripora je neprepoznaven, od nekdanjega zvezdniškega mogotca je ostala zgolj senca. Na fotografiji, ki jo je pridobil NBC News, je raper vidno osivel, z neurejeno brado in oblečen v zaporniški pulover rjave barve. To je daleč od elegantne zvezdniške podobe Diddyja na vrhuncu njegove slave in kariere, ko ga je bila javnost vajena v dizajnerskih oblekah po zadnjih modnih krikih, z vedno skrbno urejeno pričesko in njegovim zaščitnim znakom – sončnimi očali.

Plačali, da so streljali v Sarajevu? Tožilstvo naj bi imelo prva imena

A od takrat se je Diddyjevo življenje drastično spremenilo. Pretekli mesec so osramočenega 56-letnega zvezdnika obsodili na štiri leta in dva meseca zaporne kazni zaradi prekrškov, povezanih s prostitucijo, kljub temu da je zanikal vse obtožbe in se izrekel za nedolžnega. Za zapahi bo do 8. maja 2028. Izrečena mu je bila tudi denarna kazen v višini pol milijona dolarjev (okoli 425.000 evrov).

Juda Engelmayer, Diddyjeva predstavnica za stike z javnostjo, je za tuje medije povedala, da se njena stranka za zapahi trudi biti vzorna. Diddy naj bi vztrajal pri zdravljenju svojih odvisnosti in bil trezen. Zagotovil si je zaželeno službo v zaporniški kapeli in je vpisan v program rehabilitacije zaradi drog, kar bi mu lahko pomagalo pri zmanjšanju kazni za eno leto. "Dela v knjižnici kapele, kjer okolje opisuje kot toplo, spoštljivo in koristno," je razkrila Juda.

Po poročanju NBC Newsa naj bi raper celo ustanovil svoj tečaj in druge zapornike učil, kako postati podjetnik. "Njegova treznost in samodisciplina sta trenutno prioriteti," je dejala Juda. "Jemlje ju skrajno resno."

Category: Tujina | Views: 48 | Added by: oglasnikmy1ru | Date: 13.11.2025 | Comments (0)

Plačali, da so streljali v Sarajevu? Tožilstvo naj bi imelo prva imena

Tožilstvo v Milanu je začelo preiskavo 'sarajevskega Safarija', grozljivega ostrostrelskega turizma in ubijanja ljudi za zabavo, ki naj bi se dogajalo med obleganjem Sarajeva. Po besedah italijanskega novinarja Ezia Gavazzenija so skupine iz Italije in drugih držav plačale bosanskim Srbom, da so omogočili poboj Sarajevčanov.

O tujcih, ki naj bi prihajali v oblegano Sarajevo, da bi pobijali ljudi z okoliških hribov, se je pisalo že med bosansko vojno. Zdaj je tožilstvo v Milanu sprožilo preiskavo grozljivih trditev, da so Italijani lovili ljudi. S to temo se je ukvarjal italijanski novinar Ezio Gavazzeni, ki je vložil ovadbo pri pravosodnih organih. "Lahko rečem, da imajo italijanske oblasti možnost najti konkretna imena v moji ovadbi," je dejal Gavazzeni.

Kot trdi italijanski novinar, je šlo za organiziran prevoz v Sarajevo, kjer so na ljudi streljali s položajev vojske bosanskih Srbov. Poročilo temelji tudi na izjavah obveščevalnega častnika vojske BiH Edina Subašića, ki trdi, da pozna vsaj tri Italijane, ki so streljali na Sarajevčane. 

"Za zdaj je znano, da je ob koncih tedna prihajalo 200 ljudi, v skupinah po pet ali šest. Najbolj morbiden vidik celotne zgodbe je, da je obstajal cenik, koliko je moral lovec tisti konec tedna plačati pripadnikom srbske vojske na Grbavici, da je ciljal na civilista, odraslo osebo, žensko, nosečnico, otroka," je dejal Subašić.

Nov korupcijski škandal v Ukrajini: odstopila ministra

Italijanski novinar je svojo raziskavo začel po ogledu filma Sarajevski safari, ki ga je pred tremi leti posnel slovenski režiser Miran Zupanič. Tam je lov na ljudi med drugim potrdil tudi nekdanji slovenski obveščevalni častnik, ki je ostal anonimen: "Videl sem približno sedem strelov. Če zadene otroka, je grozno. Bilo je grozno," je dejal v filmu.

Za otroke višja cena

V kazenski ovadbi je še navedeno, da so ostrostrelci ob koncu tedna prihajali tudi iz Španije, Francije, Kanade in ZDA. Po poročanju italijanskih medijev so za streljanje plačali visoko ceno, "toliko, kot bi danes stalo trisobno stanovanje v Milanu". 

"Posebna in veliko višja cena je bila za otroke, ker so bili otroci običajno pri materah. In ko ubijejo otroka, ubijejo tudi mater. Ker je življenje matere, ki ostane brez otroka, nesmiselno," je po poročanju Net.hr dejal Fikret Grabovica, predsednik Združenja staršev umorjenih otrok obleganega Sarajeva.

Italijanski tožilci bodo po poročanju lokalnih medijev zahtevali tudi spise Mednarodnega kazenskega sodišča za nekdanjo Jugoslavijo. "V trenutni fazi preiskave strelci niso več anonimni, zato so bila razkrita imena nekaterih storilcev. Nadaljnja preiskava bi lahko razpletla preplet organizacije, potovanj, prihodov v Sarajevo, plačil, streljanja, odhodov," je še pojasnil Subašić.

Med letoma 1992 in 1996 je bilo v Sarajevu ubitih več kot 11.000 ljudi, od tega 1.600 otrok. Lov na ljudi med obleganjem Sarajeva je prikazan v dokumentarnem filmu Sarajevo Safari slovenskega avtorja Mirana Zupaniča.

 

Category: Tujina | Views: 49 | Added by: oglasnikmy1ru | Date: 13.11.2025 | Comments (0)

Nov korupcijski škandal v Ukrajini: odstopila ministra

Ukrajinski pravosodni minister German Galuščenko in ministrica za energijo Svitlana Grinčuk sta sredi preiskave korupcijskega škandala v energetskem sektorju ponudila odstop. K temu ju je pozval predsednik Volodimir Zelenski, ki je korupcijo v energetskem sektorju v času, ko številni trpijo zaradi izpadov elektrike, označil za nesprejemljivo.

"Ministra sta v skladu z zakonodajo podala odstopni izjavi," je sporočila premierka Julija Sviridenko. Za odstop sta se odločila po tem, ko je specializirano protikorupcijsko tožilstvo v torek sprožilo preiskave proti več ljudem zaradi suma sodelovanja v 100 milijonov dolarjev težki korupcijski aferi s podkupninami v energetskem sektorju.

Na njenem čelu naj bi bil tesen zaveznik ukrajinskega predsednika Volodimirja Zelenskega, poslovnež Timur Mindič. Glede na ugotovitve tožilstva naj bi German Galuščenko od njega prejel usluge v zameno za nadzor nad tokom denarja v energetskem sektorju.

V dubajski puščavi našli razkosani trupli 'kriptomilijonarja' in njegove žene

Po navedbah ukrajinskega protikorupcijskega urada (Nabu) so v okviru preiskave odkrili kriminalno združbo, ki naj bi dobivala podkupnine od pogodb, ki jih je sklepal ukrajinski državni upravljavec jedrskih elektrarn Energoatom. Podkupnine naj bi znašale 10 do 15 odstotkov pogodbene vrednosti.

V luči škandala je Zelenski danes pozval pravosodnega ministra in ministrico za energijo k odstopu. Korupcijo v energetskem sektorju je označil za nesprejemljivo in napovedal sankcije proti dvema osebama, vpletenima v afero.

Ukrajinski portal Kyiv Independent je nato ob sklicevanju na vire poročal še, da naj bi Zelenski sankcije uvedel proti Mindiču in poslovnežu Oleksandru Cukermanu. Oba naj bi sicer že zapustila državo.

V Ukrajini se sicer pogosto ponavljajo finančni in korupcijski škandali. Kljub protikorupcijskim organom, ustanovljenih od prihoda prozahodnih političnih sil na oblast leta 2014, je Ukrajina po navedbah Transparency International država z eno najvišjih stopenj korupcije v Evropi.

Category: Tujina | Views: 51 | Added by: oglasnikmy1ru | Date: 12.11.2025 | Comments (0)

V dubajski puščavi našli razkosani trupli 'kriptomilijonarja' in njegove žene

Ruske oblasti preiskujejo dvojni umor, po tem ko so v puščavi pri Dubaju našli razkosani trupli ruskega 'kriptomilijonarja' in njegove žene. Par je izginil v začetku oktobra, ko naj bi ju zvabili na lažni poslovni sestanek, tam pa naj bi ju ugrabili in nato ubili. Ruski preiskovalci so v zvezi s tem doslej aretirali več osumljencev.

Roman in Anna Novak, ruski par iz Sankt Peterburga, sta na družbenih omrežjih pogosto delila utrinke iz svojega luksuznega življenja v Dubaju. Da je nekaj narobe, so ruske oblasti opozorili njuni sorodniki v Rusiji, ko se par več dni ni oglašal.

Stekla je preiskava, v kateri so ugotovili, da so par nazadnje videli 2. oktobra, ko ju je voznik odložil blizu jezera v dubajskem gorskem letovišču Hatta, blizu meje z Omanom, je poročal britanski časnik Metro. Tam naj bi se srečala na poslovnem sestanku s potencialnimi vlagatelji. Poti nista nadaljevala s svojim voznikom, pač pa sta se presedla v drugo vozilo, nato pa so za njima izginile vse sledi. 

Ruski preiskovalci, ki sodelujejo s preiskovali iz Združenih arabskih emiratov, menijo, da sta bila Novakova pod lažno pretvezo, da gre za poslovni sestanek, zvabljena v najeto vilo, kjer naj bi ju ugrabili in v zameno za svobodo od njiju zahtevali visoko odkupnino. V tem času naj bi Roman pisal svojim stikom, da je obtičal v gorah na meji z Omanom in da nujno potrebuje 200.000 dolarjev (cca. 172.500 evrov). 

Ugrabitelji naj bi od Novaka zahtevali geslo od njegove kriptodenarnice. Ko pa so odkrili, da je denarnica prazna in ker odkupnina ni bila plačana, naj bi ju na koncu ubili, njuni trupli razkosali in zakopali v puščavi. Nekatere dele trupla pa naj bi odvrgli v smetnjakih v nakupovalnem središču, je poročal ruski portal Fontanka. 

Zadnji signal z njunih telefonov so zaznali 4. oktobra, tisoče kilometrov stran v Cape Townu v Južni Afriki, piše New York Post, ki navaja organe pregona v Sankt Peterburgu.

"Preiskava je ugotovila, da so imeli morilci sostorilce, ki so pomagali organizirati ugrabitev," je dejala Svetlana Petrenko iz ruskega preiskovalnega odbora, poroča časnik Metro. Ti naj bi poskrbeli za najem avtomobila in prostora, kjer so žrtve prisilno zadrževali.

Po umoru naj bi storilci nože in osebne predmete žrtev odvrgli v različnih emiratih. Preiskovalci domnevajo, da so se osumljenci nato vrnili v Rusijo.

Nekoč najlepša ženska, danes živi kot brezdomka

V povezavi s preiskavo so doslej aretirali osem ljudi, poroča New York Post. Med njimi naj bi bil nekdanji ruski policist in domnevni nekdanji Novakovi vlagatelji. Tri aretirane sumijo izvedbe umorov, štiri, ki naj bi kupili nože, pa soudeležbe v umorih. Kakšna je bila vloga osmega osumljenca, za zdaj ni jasno. 

Kdo sta bila Roman in Anna Novak?

Novak si je s pomočjo družbenih medijev ustvaril javno podobo uspešnega podjetnika. Trdil je, da ima povezave z vplivnimi osebnostmi iz visokotehnološkega sveta, kot je milijarder in lastnik družbenega medija Telegram, Pavel Durov.

Tudi sam je usvaril platformo Fintopio, ki je obljubljala hitre prenose kriptovalute in je pritegnila znatne naložbe iz Rusije, Kitajske in Bližnjega vzhoda. A novembra 2020 je bil Novak obsojen zaradi velike goljufije in obsojen na šest let zapora v Sankt Peterburgu zaradi kriptoprevare. 

Po nekaterih informacijah naj bi vlagatelje oškodoval za več kot 430 milijonov evrov. Leta 2023 se je z ženo preselil v Združene arabske emirate, po tem, ko je bil pogojno izpuščen. 

Category: Tujina | Views: 58 | Added by: oglasnikmy1ru | Date: 12.11.2025 | Comments (0)

Nekoč najlepša ženska, danes živi kot brezdomka- brez zob in umazana se sprehaja po ulicah Los Angelesa

Na zapestju pa še vedno nosi razkošno uro luksuzne znamke, čeprav brska po smeteh in išče hrano

Dolgi blond lasje, zapeljiva postava, bleščeč nasmeh, popoln make-up in vedno urejena od glave do pet - to je bila nekoč Loni Willison, ki jih danes šteje 42, a je ostala le še bleda scena sebe. Doletela jo je žalostna usoda povezana z zlorabo prepovedanih drog, ki so jo pahnile v svet siromaštva

Droge naj bi začela zlorabljati, ker je bila ujeta v nesrečnem in nasilnem zakonu z igralcem Jeremyjem Jacksonom, ki jo je skušal celo zadaviti. Uspelo se ji je ločiti, a je vse bolj tonila tako v profesionalnem kot zasebnem življenju.

Nekoč uspešna manekenka je izgubila delo asistentke plastičnega kirurga in vse bolj postajala odvisna od prepovedanih drog. A kljub temu za svojo nesrečno zgodbo v enem izmed intervjujev ni okrivila drog ali česarkoli drugega, temveč samo svojega bivšega moža.

''On je odgovoren za vse, kar se mi je slabega zgodilo,'' je prepričano povedala.

Ko je za nekaj časa izginila in je ni bilo nikoder več, pa so jo šele čez čas opazili na ulicah Los Angelesa. Postala je brezdomka, ki danes brska po smetnjakih in je videti povsem drugače kot nekoč. Čeprav je v zelo slabem stanju, pa še vedno na zapestju nosi razkošno uro luksuzne znamke.

Jeremy Jackson, ki se je sicer proslavil v kultni seriji Obalna straža, pa se je moral tudi v letih po ločitvi od Willisonove še večkrat soočiti s poročili o nasilnem obnašanju. Sprva je bil nasilen kar vsem na očeh, ko je med sodelovanjem v šovu Big Brother napadel sotekmovalko, pozneje pa je pristal še v zaporu, saj je eno žensko zabodel. Lani je javno spregovoril o tem, da je bil tudi sam odvisen od prepovedanih drog, ki jih je uporabljal že med snemanjem omenjene serije.

Category: Tujina | Views: 49 | Added by: oglasnikmy1ru | Date: 12.11.2025 | Comments (0)

Golob znova proti KPK: odvetnik vložil več tožb

Odvetnik Roberta Goloba je proti odločitvam komisije vložil več tožb na upravno sodišče. Primera Karigador in Bobnar, ki ga v vmesnih ugotovitvah neuradno bremenita konflikta interesov in kršitve integritete, je komisija zato začasno ustavila.

Zakaj je komisija postopka ustavila in kaj ji Robert Golob očita tokrat? Gre za procesne zadeve. Premierjev odvetnik je namreč v obeh preiskavah zoper predsednika vlade zahteval vpogled v celotno dokumentacijo, kar mu je KPK delno zavrnila oziroma omejila. Neuradno, ker bi lahko s tem ogrozila določene, tudi osebne podatke. Zato je Stojan Zdolšek zoper te odločitve komisije vložil tožbe, po naših informacijah prejšnji mesec. 

To nam je v telefonskem pogovoru Zdolšek potrdil in pozdravil odločitev KPK, da začasno ustavi postopek. Na naše poizvedovanje o postopkih zoper premierja so nam s KPK sicer odgovorili, da oba primera zaključujejo. A zaradi vloženih tožb Golobovega pooblaščenca z njimi ne morejo nadaljevati. Pravijo, da če bi, bi to lahko ogrozilo postopek, saj da bi lahko predstavljalo procesno kršitev.

S KPK so nam sporočili, da so sodišče zaprosili, naj zadevo obravnava prednostno, do odločitve pa, da bodo izvajali vsa dejanja, da bo po sodbi senat lahko odločil, kar se da hitro. Vlaganje tožb ali zahtevanje dostopa do dokumentacije je sicer legitimna pravica obravnavanih oseb, tudi predsednika vlade. 

Nova razkritja: Epstein v sporočilih omenjal Trumpa in mlada dekleta

In tudi ni prvič, da se zaradi tega ustavlja kateri od premierjevih postopkov. Primer Bobnar je komisija zaradi Golobovih zahtev po vpogledu v spis začasno ustavila že leta 2023. Po naših informacijah bi se sicer v zelo kratkem času lahko zaključil vsaj primer Karigador, povezan z Golobovim dopustovanjem v hiši poslovneža Tomaža Subotiča. Zaradi postopkovnih ovir pa se torej odločitve zamikajo.

Povsem mogoče, da v bližino marčevskih državnozborskih volitev, kar bi lahko odprlo prostor različnim interpretacijam na političnem prizorišču.

Category: Slovenija | Views: 46 | Added by: oglasnikmy1ru | Date: 12.11.2025 | Comments (0)

Nova razkritja: Epstein v sporočilih omenjal Trumpa in mlada dekleta

Demokrati so objavili elektronsko korespondenco med Jeffreyjem Epsteinom in avtorjem Michaelom Wolffom, v kateri Epstein večkrat omenja nekdanjega predsednika Donalda Trumpa. Čeprav Trump ni neposredno vpleten v sporočila, naj bi Epstein trdil, da je Trump vedel za dekleta, ki jih je novačil v njegovem klubu. Objava elektronske pošte je poskus 'blatenja predsednika Trumpa', pa pravi Bela hiša.

Obsojeni spolni prestopnik Jeffrey Epstein je v zadnjih 15 letih v zasebnih dopisovanjih s sodelavcem in avtorjem Michaelom Wolffom večkrat omenil Donalda Trumpa. Na to kažejo nedavno objavljena elektronska sporočila, poroča CNN.

E-poštna sporočila dolgoletni Epsteinovi sodelavki Ghislaine Maxwell, ki je bila po Epsteinovi smrti obsojena zaradi trgovine z ljudmi za spolne namene, in avtorju Michaelu Wolffu vključujejo pogovore, v katerih Epstein trdi, da je Trump preživel veliko časa z žensko, ki jo demokrati opisujejo kot žrtev Epsteinove trgovine z ljudmi za spolne namene. E-poštna sporočila vključujejo tudi sporočilo, v katerem Epstein trdi, da je Trump vedel za dekleta. To naj bi se nanašalo Trumpovo trditev, da je Epsteina vrgel iz svojega kluba Mar-a-Lago, ker je tam novačil mlade ženske. V e-poštnem sporočilu Epsteina Maxwellovi iz aprila 2011 tako piše, da je Trump "preživel ure" z eno od žrtev in ameriškega predsednika označil za "psa, ki ni lajal".

Elektronska sporočila so v sredo objavili demokrati v nadzornem odboru predstavniškega doma. Trump ni prejel ali poslal nobenega od sporočil, ki so bila večinoma pred njegovim predsedniškim mandatom, in ni bil obtožen nobenega kaznivega dejanja v povezavi z Epsteinom ali Maxwellom.

Wolff je za CNN pojasnil: "Ne spomnim se konteksta teh sporočil. Takrat pa sem se z Epsteinom poglobljeno pogovarjal o njegovem odnosu s Trumpom in zdi se, da je to del tega pogovora."

Bela hiša: Gre za poskus blatenja predsednika Trumpa

Objava elektronske pošte je poskus 'blatenja predsednika Trumpa', pa pravi Bela hiša, ki se je odzvala na to objavo elektronske pošte demokratov v predstavniškem domu, poroča BBC. Tiskovna predstavnica Karoline Leavitt je povedala: "Demokrati so selektivno posredovali elektronska sporočila liberalnim medijem, da bi ustvarili lažno pripoved za blatenje predsednika Trumpa. 'Neimenovana žrtev', omenjena v teh elektronskih sporočilih, je pokojna Virginia Giuffre, ki je večkrat dejala, da predsednik Trump ni bil vpleten v nobeno kršitev in da 'ne bi mogel biti bolj prijazen' do nje v njunih omejenih interakcijah. Dejstvo ostaja, da je predsednik Trump pred desetletji iz svojega kluba vrgel Jeffreyja Epsteina, ker se je do svojih zaposlenih, vključno z Giuffrejevo, neprimerno obnašal. Te zgodbe niso nič drugega kot zlonamerni poskusi odvrniti pozornost od zgodovinskih dosežkov predsednika Trumpa, in vsak Američan z zdravo pametjo prepozna to prevaro in jasno odvračanje pozornosti od tega, da se vlada znova odpira."

Uporabno dovoljenje izdano, ovir za odprtje zapora v Dobrunjah ni več

Wolff toži Melanio Trump 

Novinar in pisatelj Michael Wolff, ki je doslej napisal več knjig o predsedniku ZDA Donaldu Trumpu, je sicer vložil tožbo proti prvi dami ZDA Melanii Trump. Kot je pojasnil, se je za to odločil zaradi grožnje Melanie s tožbo po njegovih izjavah o njenih zvezah s pokojnim spolnim prestopnikom Jeffreyjem Epsteinom, poroča medij TMZ.

Wolff trdi, da mu je Melania Trump 15. oktobra poslala pismo, v katerem je zahtevala, da nemudoma umakne nekatere komentarje, ki jih je dal za članek v spletnem mediju Daily Beast. Wolff je povedal, da je bila Melania vpletena v škandal z Epsteinom in bi lahko bila med drugim manjkajoči člen v Trumpovih zvezah s pokojnim spolnim prestopnikom.

Pismo so poslali odvetniki prve dame, ki so Wolffu zagrozili z odškodninsko tožbo za več kot milijardo dolarjev, če se ne bo opravičil. Wolff tega ni storil, ampak je vložil svojo tožbo, kjer trdi, da ni storil ničesar, kar bi škodovalo ugledu prve dame ZDA, je poročala STA. 

V ZDA so Epsteinovi dosjeji v središču polemik, ki obremenjujejo predsednika Donalda Trumpa. Njegova vlada namreč kljub zahtevam tudi republikanskih kongresnikov še vedno ni objavila vseh dosjejev.

Pravosodno ministrstvo ZDA je medtem Maxwell premestilo v zapor z nižjo stopnjo varovanja, potem ko je ministrstvu zagotovila, da Trump ni naredil ničesar narobe, čeprav sta bila z Epsteinom dolga leta tesna prijatelja.

Category: Tujina | Views: 49 | Added by: oglasnikmy1ru | Date: 12.11.2025 | Comments (0)

Uporabno dovoljenje izdano, ovir za odprtje zapora v Dobrunjah ni več

Ovir za odprtje novega moškega zapora v Dobrunjah, v katerega bodo preselili zapornike in pripornike iz zapora na Povšetovi v Ljubljani in v katerem bo prostora za skupno 388 oseb, ni več. Ministrstvo za naravne vire in prostor je izdalo uporabno dovoljenje, so potrdili na ministrstvu za pravosodje. Sledi primopredaja

Novi ljubljanski zapor, s katerim se rešuje dolgoletna prostorska stiska obstoječega zapora na Povšetovi ulici, velja za eno največjih investicij ministrstva za pravosodje v zadnjem desetletju. Gre za približno 86 milijonov evrov težko investicijo, s katero ministrstvo naslavlja tudi vse pomanjkljivosti obstoječega zapora na Povšetovi.

Kot so napovedali ob odkritju temeljnega kamna oktobra 2022, bo med drugim imel varne celice, ustrezne bolniške sobe in prostore za izvajanje obiskov svojcev. V novogradnji bodo tudi prostori za skupinsko delo, delovno terapijo, prostočasne dejavnosti kot tudi prostori, primerni za gibalno ovirane osebe.

PRVI RUSKI AI-ROBOT PADEL NA TLA NEKAJ SEKUND PO PREDSTAVITVI

Zapor so začeli graditi začeli jeseni 2022, vlogo za uporabno dovoljenje pa je izvajalec del podal aprila letos. A se je zapletlo, saj je bila vloga pomanjkljiva. Konec avgusta je sledil tehnični pregled. Komisija, ki deluje pod okriljem ministrstva za naravne vire in prostor, je med pregledom ugotovila pomanjkljivosti v dokumentaciji in izvedbenih delih, zato je ministrstvo za naravne vire in prostor avgusta zadržalo izdajo uporabnega dovoljenja, upravi za izvrševanje kazenskih sankcij pa naložilo, naj ugotovljene pomanjkljivosti odpravi v dveh mesecih. Konec oktobra je še enkrat podaljšalo rok za odpravo pomanjkljivosti, iztekel se je danes

NASILNO RAVNANJE V DOMU STAREJŠIH: 'DOMNEVNI STORILKI ŽE ODGOVARJATA

Gradnjo novega zapora sicer spremljajo tudi nepravilnosti, povezane z odvažanjem zemljin z gradbišča zapora.

Kot so nedavno povedali na ministrstvu za pravosodje, je predvideno, da bi se zaporniki v novi zapor preselili v začetku prihodnjega leta.

Category: Slovenija | Views: 54 | Added by: oglasnikmy1ru | Date: 12.11.2025 | Comments (0)

Prvi ruski AI-robot padel na tla nekaj sekund po predstavitvi

Prvi ruski humanoidni robot, podprt z umetno inteligenco, je padel nekaj sekund po uradni predstavitvi, osebje pa je čez oder naglo potegnilo zaveso, da bi skrilo poškodovanega robota. Na moskovskem tehnološkem dogodku ga je kot primer napredovanja države na področju umetne inteligence predstavilo rusko robotsko podjetje Idol.

V ponedeljek so na moskovskem tehnološkem dogodku predstavili prvega ruskega humanoidnega robota, ki ga je izdelalo rusko robotsko podjetje Idol.

Predstavitev je bila namenjena predstavitvi vstopa Rusije v globalno tekmo izdelave humanoidnih robotov.

A je robot AIdol nepričakovano naredil nekaj nestabilnih korakov, izgubil ravnotežje in padel na glavo, pri čemer je raztresel več komponent po odru.

Osebje se je nato trudilo zakriti prizor padlega robota z zaveso.

Izvršni direktor Idola Vladimir Vitukhin je padec pripisal težavam s kalibracijo in dejal, da robot ostaja v testni fazi.

AIdola napaja 48-voltna baterija, ki omogoča šest ur delovanja, trenutno pa je sestavljen iz 77 odstotkov komponent ruske izdelave, kar podjetje v prihodnjih različicah načrtuje povečati na 93 odstotkov.

NASILNO RAVNANJE V DOMU STAREJŠIH: 'DOMNEVNI STORILKI ŽE ODGOVARJATA

Čeprav AIdol še ni sposoben ostati na nogah, se robot lahko smeji, razmišlja in je presenečen, tako kot človek, je med predstavitvijo dejal Vitukhin.

Odziv javnosti pa je bil manj prizanesljiv, kritiki na ruskih družbenih omrežjih in tehnoloških forumih so se posmehovali nesreči. Razvijalci so po dogodku AIdola umaknili iz javne razstave, da bi preučili njegove sisteme za ravnotežje in programsko opremo za nadzor.

Category: Tujina | Views: 58 | Added by: oglasnikmy1ru | Date: 12.11.2025 | Comments (0)

Nasilno ravnanje v domu starejših: 'Domnevni storilki že odgovarjata

V uredništvo smo pridobili posnetek iz enega od domov starejših občanov, v katerem se dve zaposleni osebi nedostojno vedeta do oskrbovanca. Z ministrstva za solidarno prihodnost so nam odgovorili, da so bili s posnetkom seznanjeni, po preverjanju informacij pa so ugotovili, da gre za približno dve leti star posnetek. "Domnevni storilki odgovarjata za svoja dejanja," so za 24ur.com pojasnili na ministrstvu.

Na posnetku ena od zaposlenih, zdi se, da gre za negovalko, v plenici, ki jo ima oblečeno čez hlače, neprimerno pleše ob postelji oskrbovanca in nato z eno nogo spleza na ograjo postelje. Ob tem jo druga oseba ves čas snema in golega oskrbovanca, ki je pokrit z rjuho, odkrije in posname njegove intimne predele. 

Posnetek so videli tudi na ministrstvu za solidarno prihodnost, kjer so po preverjanju informacij ugotovili, da posnetek ni nov, ampak star približno dve leti. "Dogodek je bil takrat ustrezno obravnavan. Zavod je nemudoma ukrepal v skladu s pristojnostmi in protokoli, ki jih je Ministrstvo za solidarno prihodnost skupaj s Skupnostjo socialnih zavodov Slovenije in domovi razvilo za primer suma nasilja nad starejšimi. Pristojne institucije so opravile svoje delo. Žrtev je bila zaščitena, domnevni storilki pa odgovarjata za svoja dejanja." V katerem domu je posnetek nasilnega dejanja nastal, na ministrstvu ne razkrivajo. 

Posnetek je obsodil tudi minister za solidarno prihodnost Simon Maljavac, ki je poudaril, da so v takem primeru postopki stekli takoj, da so bili odgovorni sankcionirani, žrtev pa zaščitena. Na ministrstvu pojasnjujejo, da so pred dvema letoma uvedli enotne protokole in usposabljanja za ravnanje v primerih suma nasilja, kar jim omogoča večjo preglednost prijav nasilja ter učinkovito in usklajeno ukrepanje. 

SMETI, KI SO VREDNE MILIJONE

Ob tem na Ministrstvu za solidarno prihodnost zagotavljajo, da so domovi za starejše varni prostori dostojanstva, spoštovanja in zaščite za vse, ki tam živijo.

S posnetkom so bili danes seznanjeni tudi v Skupnosti socialnih zavodov Slovenije. Po njihovih informacijah je vodstvo doma po incidentu nemudoma odreagiralo in obvestilo Policijo, "zaposleni, ki so bili na posnetkih prepoznani, pa so bili odpuščeni in v domu niso več zaposleni". 

V Skupnosti dodajajo, da zagovarjajo ničelno toleranco do vseh oblik nasilja in nedostojnega vedenja do stanovalcev.

DIREKTOR SOVE SE JE V BELI HIŠI SREČAL Z DONALDOM TRUMPOM

Mladoletnica se je fizično spravila na oskrbovanko

O podobnem primeru smo poročali tudi septembra 2023, ko se je mladoletna dijakinja med opravljanjem počitniškega dela fizično spravila na oskrbovanko doma za starejše, zadevo tudi posnela in jo objavila na družbenem omrežju TikTok. Dijakinja je starejšo nepokretno gospo stisnila za nos, pri tem pa je oskrbovanka od bolečine zavreščala. Kasneje je še plesala in enega oskrbovanca povlekla za invalidski voziček.

3I/ATLAS SPREMENI OBLIKO, SE RAZDELI IN SE PREMAKNE PROTI ZEMLJI?

V začetku lanskega leta pa smo poročali tudi o nasilnem dogodku v Domu starejših občanov Grosuplje, ko je sorodnica v času obiskov vstopila v sobo stanovalca, ga udarila in dogajanje predvajala na družbenem omrežju. Posredovala je Policija. 

Category: Slovenija | Views: 47 | Added by: oglasnikmy1ru | Date: 12.11.2025 | Comments (0)

Smeti, ki so vredne milijone

Nezakonito odlaganje odpadkov je izjemno dobičkonosen kriminalni posel, kjer se obračajo milijoni evrov. Dobički pa že dosegajo tiste v trgovini z mamili. A gre tudi za posle, ki resno ogrožajo naše zdravje, posledice pa so lahko ta trenutek še neopazne. Policija zato ustanavlja tudi posebno skupino, ki se bo posvetila reševanju izključno okoljske kriminalitete. Lani so na tem področju podali 170 kazenskih ovadb.

Policija ustanavlja oddelek s specializiranimi preiskovalci, predvsem znotraj kriminalistične policije, ki se bodo ukvarjali izključno s preiskovanjem okoljske kriminalitete. 

"Gre za nove pojavne oblike, ki zelo ogrožajo naravo in posredno tudi človeka oz. ljudi, ki živimo v tej naravi. Trenutno najbolj pereča problematika, s katero se srečujemo, so nezakonite pošiljke odpadkov in neustrezno odlaganje odpadkov v naravi, onesnaženje pitne vode," razlaga Benjamin Franca, vodja oddelka za premoženjsko kriminaliteto na GPU. 

DIREKTOR SOVE SE JE V BELI HIŠI SREČAL Z DONALDOM TRUMPOM

Primerov, o katerih smo poročali, je na žalost veliko. Vse bolj v ospredju okoljskega kriminala pa je, kot opozarja sogovornik, nezakonito ravnanje z odpadki. "Odpadki so postali denar," pravi Franca. 

Zaslužki so enormni, kosajo se že z zaslužki, ki jih prinaša trgovina s prepovedanimi drogami.

"Vsi vidimo, da se dušimo v odpadkih, tudi Slovenija. In preprosto kapacitet znotraj držav EU za tovrstno reciklažo ni več in ta podjetja skušajo pošiljati odpadke drugam," pojasni Franca. 

Včasih tovor potuje s ponarejenimi dokumenti, da gredo odpadki legalno na uničenje oziroma v reciklažo, denar za to pa ostane v njihovih žepih.

"Reciklaža tone nevarnih odpadkov stane od 1000 evrov navzgor, tudi po dva ali tri tisoč, odvisno od nevarnosti samega odpadka. To pomeni, da imamo na nekem tovornjaku, ki ima 20 ton nosilnosti, recimo 20 do 40 tisoč evrov dobička," razloži Franca. 

ENA OD POSOD Z VZORCI BIOBANKE V OKVARI

Ti tovornjaki prečkajo naše ozemlje, včasih pa tudi ostanejo pri nas. Po besedah France je slovenska policija v preteklosti obravnavala že kar nekaj zahtevnih preiskav, kjer so mafijske kriminalne združbe upravljale s tovrstnimi posli, predvsem so pošiljali odpadke z območja Italije v Slovenijo in tudi naprej na Balkan. Tak primer je bil denimo v Divači, kjer so odpadke odlagali v naravi. 

Kriminalnih združb državne meje ne omejujejo, zato je njihovo razkrivanje in preiskovanje skupno delo policij iz različnih držav. In tu nastopi zadrega - različna zakonodaja, ki jo imajo različne države. Slovenska policija ima denimo na voljo precej manj možnosti in pooblastil, kot jih ima denimo italijanska.

"Vsekakor bi nam prav prišlo kakšno orodje oz. dodatno pooblastilo," poudarja Franca. 

Prebivalce ob tem poziva, naj, če zaznajo kaj sumljivega, to nemudoma sporočijo policiji. Lahko tudi anonimno. 

Category: Slovenija | Views: 48 | Added by: oglasnikmy1ru | Date: 12.11.2025 | Comments (0)

Direktor Sove se je v Beli hiši srečal z Donaldom Trumpom

Prvi mož Slovenske obveščevalno-varnostne agencije Sova Joško Kadivnik je v Washingtonu obiskal Belo hišo, kjer se je sestal z vodjo ameriške obveščevalne agencije Cia in ameriškim predsednikom Donaldom Trumpom. Kot je agencija zapisala na spletu, je Kadivnik vodil delegacijo na vljudnostnem obisku v Washingtonu.

Direktor Slovenske obveščevalno-varnostne agencije Sova Joško Kadivnik se je v Beli hiši sestal z vodjo ameriške obveščevalne agencije Cia in ameriškim predsednikom Donaldom Trumpom.

ENA OD POSOD Z VZORCI BIOBANKE V OKVARI

Podrobnosti obiska sicer niso znane, je pa šlo za nenapovedan obisk, ki naj bi bil neuradno povezan s slovensko obveščevalno dejavnostjo pri odkrivanju in aretaciji ruskih vohunov.

Slovenska obveščevalno-varnostna agencija je sicer na spletu sporočila, da je Kadivnik v Washingtonu delegacijo vodil na vljudnostnem obisku. Direktor Sove pa je od ameriškega predsednika prejel tudi predsedniški kovanec.

3I/ATLAS SPREMENI OBLIKO, SE RAZDELI IN SE PREMAKNE PROTI ZEMLJI?

Oktobra lani je Slovenijo obiskal tudi direktor ameriške Cie William Burns, ki je s Kadivnikom izmenjal ocene in stališča o varnostnih razmerah na Zahodnem Balkanu, Bližnjem vzhodu, Ukrajini in kriznih žariščih. Takrat sta šefa obveščevalcev potrdila odlično sodelovanje ter se strinjala, da so partnerski odnosi med službama in državama izjemnega pomena za doseganje skupnih interesov in ciljev na varnostnem področju.

Category: Slovenija | Views: 46 | Added by: oglasnikmy1ru | Date: 12.11.2025 | Comments (0)

Ena od posod z vzorci Biobanke v okvari

JAZMP je dobila obvestilo, da je ena od krioposod z vzorci tkiv in celic, ki jih je podjetje GaiaCell prevzelo od propadle Biobanke, huje okvarjena in da je njena temperatura nad dovoljeno mejo. O posledicah ne pišejo, je pa podjetje GaiaCell za Info360 v ponedeljek sporočilo, "da je en lonec dokončno 'umrl' in vzorci z njim".

Kot so spomnili v današnjem sporočilu, objavljenem na spletni strani Javne agencije RS za zdravila in medicinske pripomočke (JAZMP), so GaiaCellu že 5. septembra z odločbo naložili, da se mora vzdržati kakšnih koli ravnanj in opustitev, zaradi katerih bi nastale okoliščine, ki bi prizadele delovanje ali celovitost tkiv in celic.

Nato so 24. oktobra prejeli elektronsko sporočilo direktorice GaiaCell (Gordane Živčec Kalan op. a.), da bodo od 27. oktobra vsi zaposleni podjetja na čakanju na delo. Farmacevtska inšpektorica JAZMP je presodila, da to predstavlja nevarnost za premoženje večje vrednosti, saj ob odsotnosti vseh zaposlenih oseb lahko pride do poškodovanja oz. uničenja shranjenih tkiv in celic, ki ne bi bili več uporabni za namene, zaradi katerih so shranjeni, in bi se s tem povzročila nepopravljiva škoda.

3I/ATLAS SPREMENI OBLIKO, SE RAZDELI IN SE PREMAKNE PROTI ZEMLJI?

Zaradi nujnih ukrepov v javnem interesu je po zakonu o upravnem postopku inšpektorica 27. oktobra po telefonu odgovorni osebi Miomirju Kneževiću odredila, da mora poskrbeti, da bodo vsi vzorci ustrezno hranjeni in se bodo vse krioposode polnile s tekočim dušikom tudi v času, ko so zaposleni GaiaCella napoteni na čakanje na delo. Položaj mora spremljati, se odzvati na morebitne alarme ter imeti urejeno nadomeščanje za čas svoje odsotnosti.

Farmacevtski inšpektorji so nato izvedli več nadzorov na lokaciji, in sicer 27. oktobra ter 3. in 7. novembra, ko so bile temperature vseh krioposod primerne, torej pod -140 stopinj Celzija.

Minulo soboto pa so bili obveščeni, da je v dveh krioposodah temperatura začela naraščati in je prešla omenjeno dovoljeno mejo. Farmacevtski inšpektorji JAZMP so še isti dan opravili izredni inšpekcijski nadzor, v katerem so ugotovili, da je ventil za dovod tekočega dušika, ki polni nekaj krioposod, zaprt. Knežević je zato ročno odprl ventil za tekoči dušik, eno od krioposod s povišano temperaturo pa je s tekočim dušikom napolnil ročno, so zapisali na JAZMP. Dodali so, da sta inšpektorja odšla po tistem, ko je temperatura v posodah spet začela padati.

STRANGE SIGNAL FROM MYSTERIOUS INTERSTELLAR VISITOR 3I/ATLAS AS IT APPROACHES EARTH

Dogajanje se je ponovilo tudi v nedeljo, ob ponovnem inšpekcijskem nadzoru pa je podjetje Istrabenz plini pripeljalo tekoči dušik in napolnilo rezervoar, odgovorna oseba za tkiva in celice pri GaiaCell pa je napolnila vse posode s tekočim dušikom.

V ponedeljek je JAZMP dobila obvestilo, da je ena od krioposod huje okvarjena in da je njena temperatura nad dovoljeno mejo.

Po besedah Živčec Kalan pa že več kot en mesec opozarjajo, da so potrebna nujna vzdrževalna dela v kriobanki, zamenjava ventila in manometra. Ustne odredbe inšpektorjev, da se posoda polni ročno, so po njenih navedbah pripeljale do tega, da je ta posoda dokončno okvarjena, saj je izgubila temeljno lastnost shranjevanja.

Kot je za STA opozorila Živčec Kalan, je ročno dotakanje plina objektivno nevarno in se ga izjemoma in kratkotrajno izvaja. "Nikakor to ne more biti način ohranjanja primerne temperature, ker je veliko tveganje za konstrukcijsko stabilnost posode," je zapisala. O tem so po njenih besedah danes tudi obvestili JAZMP.

Na okvare je v minulih dneh opozoril tudi stečajni upravitelj Biobanke Mitja Kastivnik, ki je že v petek upnike pozval, naj v petih dni založijo približno dva tisoč evrov za zamenjavo okvarjenih ventilov.

LE NEKAJ MESECEV PO ODPRTJU SE JE PORUŠIL MOST

Stečajni upravitelj je zainteresiranim ustanovam za tkiva in celice poslal tudi poziv k oddaji zavezujoče ponudbe za prevzem vzorcev Biobanke. Kot je v petek pojasnil za STA, so v postavljenem roku ponudbe oddali trije ponudniki, kdo so, pa ni razkril. "Ker vse ne vključujejo vseh minimalnih pogojev, ki so bili postavljeni v javnem pozivu, bodo ponudniki pozvani, da svoje ponudbe dopolnijo v roku, ki ne bo daljši od petih delovnih dni," je navedel. Po poteku roka bo vzpostavljen informacijski sistem, preko katerega bodo lastniki shranjenih vzorcev seznanjeni s ponudbami in izbrali enega izmed ponudnikov ter vzorec prenesli k njemu v nadaljnjo hrambo, je še pojasnil.

Kastivnik je medtem v petek prejel tudi zahtevo GaiaCella, naj najkasneje do 17. novembra organizira prevzem dokumentacije podjetja v stečaju. Prejel je tudi poziv sektorja kriminalistične policije Policijske uprave Ljubljana, da prevzame dokumentacijo, ki so jo 23. oktobra lani po opravljenem ogledu shranili v svojih prostorih.

A Kastivnik pravi, da dokumentacije ne more prevzeti, ker za to nima ustreznega prostora niti finančnih sredstev. Zato v objavi upnikom napoveduje, da bo ministrstvi za pravosodje in zdravje, zbornico upraviteljev in Višje sodišče v Ljubljani pozval, naj podajo napotke ali navodila, kako postopati z dokumentacijo stečajnega dolžnika. Arhiv RS pa se je tudi že izrekel za nepristojnega, je zapisal.

Category: Slovenija | Views: 49 | Added by: oglasnikmy1ru | Date: 11.11.2025 | Comments (0)

3I/ATLAS spremeni obliko, se razdeli in se premakne proti Zemlji? Znanstveniki preučujejo nove slike in nepreverjene trditve. Tukaj so izračuni energije in vprašanje površine.
3I/ATLAS spremeni obliko, se razdeli in se premakne proti Zemlji? Viralna trditev sproža nova vprašanja o njegovi naravi. Uporabniki družbenih omrežij poročajo o nenavadni aktivnosti, medtem ko znanstveniki preučujejo slike, ki prikazujejo curke, fragmentacijo in izgubo mase. Podatki kažejo na znatne spremembe od njegovega perihelija, prihodnja opazovanja pa naj bi razkrila, ali ostaja komet ali kaj drugega.

3I/ATLAS spremeni obliko , se razdeli in premakne proti Zemlji? Viralne trditve o

Viralne trditve o medzvezdnem objektu pritegnejo pozornost tako znanstvenikov kot javnosti. Nedavne slike in poročila kažejo na nenavadno aktivnost 
Objava na družbenih omrežjih z dne 10. novembra 2025 je namigovala, da je 3I/ATLAS popolnoma spremenil svojo obliko. V objavi je pisalo, da je videti kot žareča zelena luč brez vidnega repa, za razliko od tipičnega kometa. Slike, ki jih je posnela Rayeva astrofotografija, so pokazale nekaj, kar je bilo videti kot kroglast 

Druga spletna objava je trdila, da se 3I/ATLAS obrača proti Zemlji in da iz njega izstreljuje sedem reaktivnih letal. Ista objava je navajala negravitacijski pospešek 5,85 × 10⁻⁵ au/dan² , kar je enako potisku 0,023 cm/s na dan , in rahlo spremembo smeri. Objava je tudi napovedala, da se bo oddaljenost objekta od Zemlje do 19. decembra 2025 zmanjšala z 1,8 a.e. na 1,33 a.e. , s čimer se bo od Zemlje oddaljil približno 200 milijonov kilometrov. Vendar teh številk uradne vesoljske agencije niso potrdile.

Category: Tujina | Views: 52 | Added by: oglasnikmy1ru | Date: 11.11.2025 | Comments (0)

Strange signal from mysterious interstellar visitor 3I/ATLAS as it approaches Earth

Astronomers have picked up a radio signal from a mysterious interstellar visitor passing through the Solar System.

Using the MeerKAT radio telescope in South Africa, researchers detected hydroxyl radicals (OH) around the object on October 24.

“These molecules leave a distinct radio signature that telescopes like MeerKAT can pick up,” explained Harvard professor Avi Loeb, who has been studying 3I/ATLAS since the summer.

Analysis suggests that the object's surface temperature is around –45°F (–43°C) and that the diameter could reach up to 6 miles.

"This signal constitutes the first radio detection of 3I/ATLAS," added Professor Loeb.

The discovery comes a few days after the object passed close to our planet, which made it easier to observe.

Optical images captured on November 9 showed that the object is releasing giant showers of material, stretching about 600,000 miles toward the Sun and almost 1.8 million miles in the opposite direction – roughly the diameter of the Sun or Moon in the sky.

At its current distance of 203 million miles from Earth, these are the first clear measurements of the extraordinary magnitude of 3I/ATLAS's activity.

According to Professor Loeb, the interstellar object is at least 3 miles in diameter, and could reach 6 miles or more.

By comparison, the famous interstellar object 1I/'Oumuamua, discovered in 2017, was only a few hundred feet in diameter.

The extreme rate of the 3I/ATLAS showers raises big questions. If the object is a natural comet, the speed of movement of the showers should be much slower and it would take months to reach the observed distances.

“The numbers defy a natural explanation,” said Professor Loeb.

"The mass loss, rapid brightening near perihelion, and size point to an anomaly."

The true nature of 3I/ATLAS is expected to be clarified on December 19, when the object will make its closest approach to Earth. At that time, space telescopes such as Hubble and Webb will measure the speed, composition, and total mass of the rain, helping to determine whether we are dealing with a regular icy comet or perhaps an object with technological systems that produce the rain with less mass loss.

Additionally, NASA's Juno spacecraft will monitor the object on March 16, 2026, when it passes 33 million miles from Jupiter, using its dipole antenna to search for low-frequency radio signals.

Observers around the world are also tracking the object, in part because its trajectory coincides within 9 degrees with the direction of the famous "Wow!" signal of 1977.

"3I/ATLAS is giving us a rare opportunity to study an interstellar object in real time," Loeb added.

"Radio and optical data show that it is ejecting massive amounts of material at extraordinary speeds and is behaving in ways that challenge our understanding of natural comets."

Category: Tujina | Views: 58 | Added by: oglasnikmy1ru | Date: 11.11.2025 | Comments (0)

Le nekaj mesecev po odprtju se je porušil most

V jugozahodni kitajski provinci Sečuan se je zrušil del nedavno odprtega mostu Hongqi ob državni avtocesti, ki povezuje osrčje države s Tibetom. Poročil o morebitnih žrtvah še ni, popuščanje so namreč opazili že dan prej, zato so most zaprli.

Reuters poroča o zrušenju mostu na Kitajskem, ki so ga odprli šele nedavno, gradnja je bila končana začetek letošnjega leta.

Policija v mestu Maerkang je tako že v ponedeljek popoldne zaprla 758 metrov dolg most Hongqi za ves promet. Na bližnjih pobočjih in cestah so se namreč pojavile razpoke, na gorskem terenu pa so bili opaženi premiki. V torek popoldne so se razmere na gorskem pobočju močno poslabšale, kar je povzročilo zemeljske plazove, ki so povzročili zrušitev mostu, so sporočile lokalne oblasti.

Reuters poroča o zrušenju mostu na Kitajskem, ki so ga odprli šele nedavno, gradnja je bila končana začetek letošnjega leta.

Policija v mestu Maerkang je tako že v ponedeljek popoldne zaprla 758 metrov dolg most Hongqi za ves promet. Na bližnjih pobočjih in cestah so se namreč pojavile razpoke, na gorskem terenu pa so bili opaženi premiki. V torek popoldne so se razmere na gorskem pobočju močno poslabšale, kar je povzročilo zemeljske plazove, ki so povzročili zrušitev mostu, so sporočile lokalne oblasti.

TRIGLAVSTECH.COMPAMETNA TEHNOLOGIJA. PRAVI REZULTATI.

Newsweek pa poroča, da je nenadna zrušitev nove konstrukcije sprožila zaskrbljenost glede dolgoročnih gradbenih standardov, zlasti v zahodnih provincah Kitajske, kjer veliki prometni projekti pogosto prečkajo nestanoviten teren. Čeprav še ni dokazov o gradbenih napakah na mostu Hongqi, se je podoben incident zgodil avgusta, ko se je v provinci Qinghai zrušil železniški most, pri čemer je umrlo najmanj 12 delavcev.

THE AREA 51 RESEARCH WEB SITE SINCE 1999; PHOTOS OF THE TOP SECRET GROOM LAKE AIR FORCE BASE, MAPS, VISITOR INFORMATION, SCANNER FREQUENCIES

Newsweek pa poroča, da je nenadna zrušitev nove konstrukcije sprožila zaskrbljenost glede dolgoročnih gradbenih standardov, zlasti v zahodnih provincah Kitajske, kjer veliki prometni projekti pogosto prečkajo nestanoviten teren. Čeprav še ni dokazov o gradbenih napakah na mostu Hongqi, se je podoben incident zgodil avgusta, ko se je v provinci Qinghai zrušil železniški most, pri čemer je umrlo najmanj 12 delavcev.

Category: Tujina | Views: 41 | Added by: oglasnikmy1ru | Date: 11.11.2025 | Comments (0)

TRIGLAVSTECH.COMPametna tehnologija. Pravi rezultati.

Category: Facebook | Views: 44 | Added by: oglasnikmy1ru | Date: 11.11.2025 | Comments (0)

Dreamland Resort: Area 51

Dreamland Resort

https://www.dreamlandresort.com

THE Area 51 Research web site since 1999; Photos of the top secret Groom Lake Air Force Base, Maps, Visitor Information, Scanner Frequencies and more.

... Read more »

Category: Tujina | Views: 82 | Added by: oglasnikmy1ru | Date: 11.11.2025 | Comments (0)

Oborožen na poti k premierju: član Štajerske varde s puško v roki

Pred vlado je potekala policijska intervencija. Moški iz Štajerske varde je predsedniku vlade želel osebno predati nelegalno orožje, je razvidno iz posnetka na njegovem osebnem profilu na Facebooku. Kot je moški pojasnil v posnetku, orožje ni pravo.

Pripadnik Štajerske varde je danes okrog 14.30 ure premierju Robertu Golobu želel osebno predati nelegalno orožje, je prvi poročal portal N1

Pred vlado se je zato zbralo več policistov in policijskih vozil. Moški, ki je nosil kapo Štajerske varde, se je z njimi pogovarjal

Celotno dogajanje je v živo prenašal tudi na svojem osebnem Facebook profilu. S posnetkov je razvidno, kako v rokah drži pištolo in puško.

PRI MAVERICKSIH IZGUBILI POTRPLJENJE: DALLAS ODPUSTIL HARRISONA

"To, kar je bilo danes je vse neučinkovito in nepravo orožje z namenom, da pokažem širši javnosti, ko bo sprejet ta zakon," je predstavnik Štajerske varde pojasnil v posnetku.

"Osebi so bili predmeti zaseženi in bodo poslani v analizo. Policisti o dogodku nadaljujejo z zbiranjem obvestil in bodo ustrezno ukrepali," so za 24ur.com sporočili s Policijske uprave Ljubljana.

POSLANCI POTRDILI OBVEZNO BOŽIČNICO IN SPREMEMBE ZA NORMIRANCE

Spomnimo, da je premier Robert Golob včeraj na seji Državnega zbora poleg Šutarjevega zakona napovedal tudi možnost predaje nezakonitega orožja.

 "Vsem, ki posedujejo nezakonito orožje, želimo dati priložnost, da še pred nastopom Šutarjevega zakona orožje izročijo Policiji brez pravnih posledic," je dejal premier ter dodal, da bodo po preteku tega obdobja od Policije pričakovali, da v primerih zaznave nedovoljene uporabe orožja "deluje učinkovito in predvsem hitro".

Iz posnetkov na Facebooku je razvidno tudi, da je večkrat izrazil nasprotovanje odvzemu orožja ter izrazil prepričanje, da ni problem v orožju, pač pa ljudeh, ki odločajo o prihodnosti države. 

V kabinetu predsednika vlade samega dogodka niso podrobneje komentirali, v odzivu so navedli, da pričakujejo, da bo Policija opravila vse postopke v skladu z zakonodajo.

​​​​​​

Category: Slovenija | Views: 53 | Added by: juhart43 | Date: 11.11.2025 | Comments (0)

Pri Mavericksih izgubili potrpljenje: Dallas odpustil Harrisona

Kar se je po Dallasovem slabem začetku sezone lige NBA ugibalo že nekaj časa, naj bi tudi uresničilo: Nico Harrison ni več športni direktor Mavericksov. Kot poroča dobro obveščeni novinar ameriškega ESPN Shams Charania, je lastnik kluba Patrick Dumont devet mesecev po slovitem odhodu Luke Dončića in po katastrofalnem začetku nove sezone s Harrisonom prekinil sodelovanje.

Navijači Dallasa so odhod Nica Harrisona začeli zahtevati že pred devetimi meseci, ko je ta iz svojega moštva odslovil prvega zvezdnika Mavericksov Luko Dončića

Športni direktor Mavsov je takrat postal najbolj nezaželena oseba v Dallasu, njegova poteza je navijače razjezila do te mere, da so Harrisona na vsaki tekmi, ki se je je udeležil, izžvižgali, vodstvu ekipe pa z vkliki jasno sporočali svoje želje: "Odpustite Nica!"

Po slabem začetku sezone za Dallas se je njihova želja tudi uresničila. Mavsi so na prvih enajstih tekmah zbrali le tri zmage in kar osem porazov, s tem izkupičkom pa so pristali pri repu lestvice zahodne konference.

Lastniki kluba, na čelu z njihovim predstavnikom Patrickom Dumontom, so Harrisona dolgo časa branili, zdaj pa je očitno v klubu vendarle zavrelo, saj novinar ESPN Shams Charania poroča, da je 52-letnik izgubil svoj stolček.

POSLANCI POTRDILI OBVEZNO BOŽIČNICO IN SPREMEMBE ZA NORMIRANCE

"Mavericksi so odpustili Harrisona devet mesecev po osupljivi menjavi Luke Dončića - potezi, za katero je Dumont prevzel odgovornost in jo v pogovoru z navijačem v ponedeljek zvečer tudi priznal kot napako," je na X-u delil vedno dobro obveščeni Charania.

O vse bolj napetih odnosih med Harrisonom in lastnikom kluba Dumontom je ameriški novinar Marc Stein poročal že pred dnevi. Trenja naj bi se pojavila že takoj po menjavi Dončića, ob slabem začetku nove sezone, po katerem je napredovanje v končnico vse bolj pod vprašajem, pa je vodstvo kluba postalo zelo zaskrbljeno za prihodnost ekipe, je poročal Stein.

Kdo bo nasledil Harrisona, še ni znano, najverjetnejši kandidat pa je Dennis Lindsey, podpredsednik košarkarskih operacij pri Detroit Pistons in nekdanji svetovalec Dallasa.

Lestvico zagotavlja Sofascore

Category: Šport | Views: 49 | Added by: oglasnikmy1ru | Date: 11.11.2025 | Comments (0)

Poslanci potrdili obvezno božičnico in spremembe za normirance

Poslanci so z 48 glasovi za in enim proti podprli zakon o izplačilu zimskega regresa ter prenovi ugotavljanja davčne osnove z upoštevanjem normiranih odhodkov, ki prinaša obvezno božičnico, zimski dodatek za upokojence ter spremembe na področju t. i. normirancev. Opozicijo sicer skrbijo posledice za gospodarstvo in javne finance. Proti je sicer glasoval le samostojni poslanec Miha Kordiš.

Minister za finance Klemen Boštjančič je na današnji izredni seji v DZ spomnil, da zakon ureja tri vsebine. Prinaša zimski regres oz. obvezno božičnico, in sicer v višini polovice minimalne plače. Letos bo izplačana v višini 639 evrov, na računih mora biti najpozneje do 18. decembra. Znesek bo neobdavčen in neoprispevčen, podjetja z likvidnostnimi težavami ga bodo lahko pod določenimi pogoji izplačala do konca marca naslednjega leta.

Ker pokojninska reforma zaradi sproženega referendumskega postopka še ni bila objavljena v uradnem listu, zakon ureja tudi izplačilo zimskega dodatka upokojencem. V višini 150 evrov bo prejemnikom pokojnin in nadomestil iz invalidskega zavarovanja izplačan do 19. decembra. 

Prenovljena ureditev za normirance

Zakon prenavlja tudi ureditev za normirance. Prihodkovni pogoj za vstop v sistem za t. i. polne normirance s sedanjih 60.000 evrov zvišuje na 120.000 evrov ter za t. i. popoldance s sedanjih 30.000 evrov na 50.000 evrov. Zvišuje tudi prihodkovni pogoj povprečja prihodkov dveh zaporednih preteklih let za obvezen izstop iz sistema, in sicer za polnega normiranca na 120.000 evrov, za popoldanca na 50.000 evrov in za ostale zavezance na 85.000 evrov.

ODSLEJ PREPOVEDANO TRAJNO PRIVEZOVANJE PSOV, PREDVIDENE VISOKE GLOBE

V koaliciji so z zakonom zadovoljni, v opoziciji pa jih skrbi, da bo obvezna božičnica potopila podjetja v likvidnostnih težavah. Bolj kot obvezni božičnici so naklonjeni razbremenitvi plač. 

V NSi so danes ne glede na to predlagali dopolnilo, da država povrne sredstva za božičnico izvajalcem socialnovarstvenih programov, izvajalcem storitev socialnega varstva in dolgotrajne oskrbe, humanitarnim organizacijam, zasebnim vzgojno-izobraževalnim zavodom z javno veljavnimi programi vzgoje, osnovnošolskega in srednješolskega izobraževanja ter prostovoljnim gasilskim društvom in zvezam.

NOVA UGIBANJA O PUTINOVEM ZDRAVJU: V JAVNOSTI Z MOČNO OTEČENO DLANJO

Kot je pred glasovanjem o predlaganem dopolnilu dejal Janez Cigler Kralj (NSi), "gre za ključne ljudi naše družbe". V koaliciji pa so dopolnilo zavrnili, saj da mora zimski, tako kot poletni regres, nakazati delodajalec. "Država ne more zalagati z denarjem zasebnega podjetja," je opozorila Sandra Gazinkovski (Svoboda). Tudi zato so se v NSi glasovanja vzdržali.

Nasprotoval le Kordiš

Samostojni poslanec Miha Kordiš je tako pred glasovanjem o zakonu menil, da je božičnica v resnici božičnica za delodajalce, saj da so ti glede na to, da bo neobdavčena, edini, ki bodo privarčevali. Zato je glasoval proti zakonu.

V opoziciji so na današnji seji med drugim opozorili še pred prepogostim spreminjanjem ureditve sistema normirancev.

Minister za delo Luka Mesec pa je zavrnil očitke, da vlada zatira gospodarstvo, in poudaril, da je imelo to v zadnjih letih zelo visoke dobičke, tudi rekordne. Božičnica bo prispevala h kupni moči, je prepričan.

Svoboda: V nekaterih državah je zimski regres tradicija

Zakon trdno podpirajo v Svobodi. Kot je povedala Andreja Kert, se bo Slovenija z zimskim regresom postavila ob bok državam, v katerih imajo tovrstni ukrepi že dolgo tradicijo, v zvezi s predlaganimi spremembami na področju normirancev pa je ocenila, da naslavljajo anomalije v obstoječem sistemu in zmanjševanje sive ekonomije.

SDS: Poslanci SDS bomo božičnico donirali

Rado Gladek (SDS) je menil, da bo imela božičnica hude posledice za 30 odstotkov podjetij v rdečih številkah, in za javne finance, saj sredstva zanjo niso zagotovljena. "Standard za javni sektor je, da če ni denarja, se zadolžimo, za gospodarstvo pa, da če ni denarja, vseeno izplačajte," je ponazoril in dodal, da bodo poslanci SDS božičnico donirali v dobrodelne namene. Spomnil je še, da se v sistem normirancev posega že tretjič v zadnjih letih, "kar ustvarja nepredvidljivo poslovno okolje".

NSI: Predlagana obvezna božičnica je slaščica iz slaščičarskega butika Goloba

Predlagana obvezna božičnica je slaščica iz slaščičarskega butika premierja Roberta Goloba, pa je bil oster Jernej Vrtovec (NSi). Spomnil je, da je Golob obvezni božičnici še leta 2022 nasprotoval, pa tudi, da je koalicija razveljavila zakon o dohodnini. "Vsakemu zaposlenemu v tej državi ste s tem v treh letih vzeli že tri božičnice," je očital vladi. Oponesel ji je tudi mačehovski odnos do normirancev: "Tri leta ste to skupino ljudi, 88.000 jih je, tepli, tolkli, zatirali, omejevali," je navrgel.

V NSi so sicer vložili predlog dopolnila, da država povrne sredstva za božičnico tudi izvajalcem socialnovarstvenih programov, izvajalcem storitev socialnega varstva in dolgotrajne oskrbe, humanitarnim organizacijam, zasebnim vzgojno-izobraževalnim zavodom z javno veljavnimi programi vzgoje, osnovnošolskega in srednješolskega izobraževanja ter prostovoljnim gasilskim društvom in zvezam. Koalicija temu nasprotuje.

Category: Slovenija | Views: 54 | Added by: juhart43 | Date: 11.11.2025 | Comments (0)

Odslej prepovedano trajno privezovanje psov, predvidene visoke globe

Od danes ni več dovoljeno trajno privezovanje psov v domačem okolju na kakršen koli način. Izteklo se je namreč prehodno obdobje za prilagoditev na novo ureditev, sprejeto z novelo zakona o zaščiti živali leta 2023. Za kršitev je predvidena globa v višini do 1600 evrov. Bodo pa morali biti psi med sprehodom na javnih mestih še vedno na povodcu.

Z današnjim dnem tako v domačem okolju ni dovoljena nikakršna oblika trajne namestitve psa na privezu, kot so verige, vrv, vodoravno vodilo ipd.

Psi morajo imeti namesto stalnega priveza na voljo prostor, ki jim omogoča gibanje, je varen in zavarovan pred pobegom ter ponuja možnost zavetja pred vremenskimi vplivi.

Kot primerne oblike na Upravi za varno hrano, veterinarstvo in varstvo rastlin navajajo ograjene pesjake, ki omogočajo prosto gibanje, pa tudi bivanje v hiši ali stanovanju oz. kombinacijo zunanje ograjene površine in notranjega prostora.

NOVA UGIBANJA O PUTINOVEM ZDRAVJU: V JAVNOSTI Z MOČNO OTEČENO DLANJO

"Ukrep ni le zakonska obveznost, temveč korak k bolj odgovornemu in spoštljivemu ravnanju z njimi," izpostavljajo na pristojni upravi. Za kršitev je predvidena globa v višini od 1000 do 1600 evrov.

Psi so namreč po pojasnilih pristojnih družabne živali, ki potrebujejo gibanje, stik z ljudmi in okoljem ter primerno zavetje. Dolgotrajno privezovanje pa jim tega ne omogoča, poudarjajo na upravi.

Kot dodajajo, stalno privezani psi pogosto trpijo zaradi pomanjkanja gibanja in socialnih stikov, poškodb, kot so odrgnine in vraščene ovratnice, vedenjskih motenj in večje občutljivosti na vremenske razmere ter pogostejših zdravstvenih težav.

Od danes veljavna prepoved pa se ne dotika uporabe povodca za nadzor nad psi na javnih mestih. Med sprehodom na javnih mestih morajo biti tako psi še vedno na povodcu.

Trajno privezovanje psov je sicer prepovedala že novela zakona o zaščiti živali iz leta 2021, a je ta dopuščala nekatere izjeme.

Category: Slovenija | Views: 67 | Added by: oglasnikmy1ru | Date: 11.11.2025 | Comments (0)

Nova ugibanja o Putinovem zdravju: v javnosti z močno otečeno dlanjo

Nova ugibanja o zdravstvenem stanju ruskega predsednika Vladimirja Putina. Po obisku športne dvorane je na družbenih omrežjih zaokrožil posnetek njegovih otečenih rok z izbočenimi žilami.

Med obiskom v mestu Samara so številni opazili, da je 72-letni ruski predsednik z nelagodjem močno stiskal svojo oteklo desno dlan, ki že dlje časa sproža ugibanja o njegovem zdravju. 

Fotografije Putinove otečene dlani so nastale v začetku novembra, ko je na jugovzhodu Rusije obiskal športno dvorano, kjer mu je predsednica gibanja Zdrava domovina predstavila pobudo o popolni prepovedi vejpanja v Rusiji.

25 LET OD TRAGEDIJE NA KAPRUNU, ZA KATERO ŠE VEDNO NI ODGOVARJAL NIHČE

Že vse od začetka vojne v Ukrajini sicer krožijo govorice o njegovih zdravstvenih težavah, med drugim o nevroloških motnjah in celo raku. 

NAJDALJŠA PREKINITEV FINANCIRANJA VLADE V ZDA SE BLIŽA KONCU

Kremelj navedbe vsakokrat zavrne, večkrat so kot dokaz, da je predsednik v dobrem fizičnem stanju, podkrepili s Putinovimi fotografijami, ko jaha konja in igra hokej. 

Category: Tujina | Views: 68 | Added by: oglasnikmy1ru | Date: 11.11.2025 | Comments (0)

25 let od tragedije na Kaprunu, za katero še vedno ni odgovarjal nihče

Na smučišču Kaprun v Avstriji je pred 25 leti zagorelo v vagonu zobate železnice na smučišče Kitzsteinhorn. Med 155 žrtvami so bili tudi štirje Slovenci. Za tragedijo pravno nihče ni odgovarjal, sorodniki žrtev so se morali zadovoljiti le z odškodnino, pa še to so v veliki meri pogoltnili odvetniški honorarji.

Več strokovnih poročil je ugotovilo, da je požar na vagonu zobate železnice v Kaprunu 11. novembra 2000 izbruhnil, ko je vagon zapeljal v predor. Vzrok požara je bila po navedbah nemških izvedencev nestrokovna vgradnja grelca, ki ni bil primeren za zobato železnico. Prvotno je veljalo, da naj bi bila vzrok za nesrečo napaka na grelcu.

Več strokovnih poročil je ugotovilo, da je požar na vagonu zobate železnice v Kaprunu 11. novembra 2000 izbruhnil, ko je vagon zapeljal v predor. Vzrok požara je bila po navedbah nemških izvedencev nestrokovna vgradnja grelca, ki ni bil primeren za zobato železnico. Prvotno je veljalo, da naj bi bila vzrok za nesrečo napaka na grelcu.

Številne žrtve so lahko na podlagi analize DNK identificirali šele več tednov po nesreči. Četrtina žrtev je bila otrok in najstnikov, najmlajši je bil star pet let.

Oproščeni, ker ni bilo ustreznih predpisov

Deželno sodišče v Salzburgu je leta 2004 oprostilo vseh 16 obtoženih in menilo, da nihče od njih ni kršil zakonodaje, ker ni bilo ustreznih predpisov. Prav tako požar v vagonu ni bil del scenarija morebitnih nesreč, ki bi ga inženirji morali upoštevati, kar je naletelo na kritike sorodnikov žrtev.

Avstrijski odvetnik Gerhard Podovsovnik je v imenu svojcev žrtev pravico iskal tudi pred Evropskim sodiščem za človekove pravice v Strasbourgu, a neuspešno. Sodniki in strokovnjaki, ki jih je najelo sodišče, so bili po njegovem mnenju pristranski.

V LAMBORGHINIJU UMRL RUSKI KRIPTOMILIJONAR, PO CESTI 'LETELI' BANKOVCI

Podovsovnik, ki zastopa sorodnike okoli 100 žrtev in 10 preživelih, je pred letošnjo obletnico za nemško tiskovno agencijo dpa dejal, da ni bilo poštenega sojenja. Po mnenju odvetnika bi s tem argumentom lahko vložili civilno tožbo v ZDA, od koder je bilo osem žrtev. A ta tožba bi bila povezana z visokimi stroški odvetniških storitev. Rok za njeno vložitev se izteče leta 2030.

Velik del odškodnine odvetnikom

451 sorodnikov žrtev je sicer po tragediji doseglo izvensodno poravnavo, s katero so bili upravičeni do skupne odškodnine 13,9 milijona evrov. A ta denar je šel tudi za honorarje odvetnikov - v nekaterih primerih so ti po poročanju agencije APA pobrali tudi več kot polovico odškodnine, ki so jo prejeli svojci.

NAJDALJŠA PREKINITEV FINANCIRANJA VLADE V ZDA SE BLIŽA KONCU

Ob deseti obletnici požara so se upravitelji zobate železnice uradno opravičili za nesrečo ter prevzeli moralno, ne pa tudi pravne odgovornosti za katastrofo.

Namesto vagonov gondola

Predor so po tragediji zaprli, postaji zobate železnice pa opustili. Namesto zobate železnice zdaj na smučišče vozi kabinska žičnica.

Tako kot vsako leto bodo tudi ob današnji 25. obletnici nesreče v Kaprunu pripravili ekumensko mašo za svojce umrlih ob spomeniku žrtvam blizu končne postaje zobate železnice. Tam ima vsak od umrlih svojo nišo, številne med njimi so opremljene s fotografijami, mislimi in osebnimi spominki.

Category: Tujina | Views: 52 | Added by: oglasnikmy1ru | Date: 11.11.2025 | Comments (0)

Najdaljša prekinitev financiranja vlade v ZDA se bliža koncu

Ameriški senat je v ponedeljek zvečer s 60 glasovi proti 40 potrdil predlog zakona za obnovo financiranja vlade. Z republikansko večino je glasovalo osem demokratov, proti pa je bil le en republikanec Rand Paul iz Kentuckyja. Predlog mora sedaj potrditi še predstavniški dom, na koncu pa ga mora podpisati še ameriški predsednik Donald Trump.

Predsednik predstavniškega doma Mike Johnson je v ponedeljek napovedal, da bo glasovanje najverjetneje že v sredo, poroča spletni medij Politico.

V nedeljo je dovolj demokratov privolilo v kompromisni predlog, da se je obstrukcija končala, v ponedeljek pa je potekalo glasovanje o predlogu.

Očitki demokratom

Najdaljša prekinitev financiranja vlade v zgodovini ZDA se tako bliža koncu, demokrati pa so ostali praznih rok, kar je sprožilo pozive k odstopu oziroma zamenjavi vodstva v senatu.

Vodja manjšine Chuck Schumer je sicer glasoval proti predlogu, vendar mu strankarska baza očita, da je osem senatorjev glasovalo z republikanci in jim zagotovilo politično zmago.

V LAMBORGHINIJU UMRL RUSKI KRIPTOMILIJONAR, PO CESTI 'LETELI' BANKOVCI

Neodvisni senator Bernie Sanders, ki je demokratsko popuščanje opredelil kot veliko politično napako, je sinoči na MSNBC dejal, da predloga za zamenjavo Schumerja ne podpira, ker ne ve, kdo naj bi ga v tem času lahko nadomestil.

Nekaj zmernih demokratskih senatorjev je od vodje senatne večine Johna Thuna dobilo zagotovila, da bo senat glasoval o zdravstvenih subvencijah sredi decembra, vendar ni nobenih zagotovil, da bo to storil tudi predstavniški dom, Trump pa prav tako ni izrazil pripravljenosti za podaljšanje subvencij.

SUMLJIVA SMRT V POMURSKEM DOMU STAREJŠIH: MALOMARNO ZDRAVLJENJE IN ZDRAVILSKA DEJAVNOST

Prejšnji teden je dejal, da se je pripravljen pogajati o zdravstvenih subvencijah, če bodo demokrati omogočili obnovitev financiranja vlade. V ponedeljek je dejal le, da podpira senatni predlog in se ga bo držal.

Financiranje ministrstev in agencij do 30. januarja

Demokrati so sicer v predlogu zakona o podaljšanju financiranja vlade dobili določilo, ki od Trumpove vlade zahteva, da znova zaposli vse od 1. oktobra odpuščene zvezne uslužbence, do 30. januarja pa ne sme odpuščati.

Financiranje ministrstva za kmetijstvo, ki zagotavlja bone za hrano revnih Američanov, je podaljšano do konca septembra 2026, kakor tudi financiranje ministrstva za veterane. Financiranje ostalih ministrstev in agencij je zagotovljeno do 30. januarja, za naprej pa se bodo spet pogajali.

Zvezni uslužbenci se bodo do konca tedna, kot vse kaže, vrnili na delo in dobili plače za nazaj, revni bodo dobili bone za hrano za november, motnje v letalskem prometu zaradi pomanjkanja kontrolorjev poletov pa naj bi se še nekaj časa nadaljevale.

Ameriška vlada je ostala brez denarja 1. oktobra, ker kongres ni potrdil proračuna za leto 2026.

Predstavniški dom je potrdil predlog zakona o začasnem podaljšanju financiranja do konca novembra, demokrati v senatu pa so izkoristili možnost obstrukcije in do nedelje blokirali potrditev predloga.

Zahtevali so zagotovila, da bodo podaljšane tudi subvencije za zdravstveno zavarovanje revnejših Američanov, ki potečejo 1. januarja. Brez njih se bodo premije zdravstvenega zavarovanja podvojile za okrog 25 milijonov Američanov.

Category: Tujina | Views: 49 | Added by: oglasnikmy1ru | Date: 11.11.2025 | Comments (0)

V lamborghiniju umrl ruski kriptomilijonar, po cesti 'leteli' bankovci

V Moskvi je v prometni nesreči umrl kriptomilijonar Aleksej Dolgikh. S svojim lamborghinijem je s hitrostjo 145 kilometrov na uro trčil v zaščitno ograjo, vozilo se je prevrnilo in zagorelo. Z njim v avtomobilu so bili še trije sopotniki. Dolgikh in eden od sopotnikov sta umrla na kraju, dva pa se po čudežnem preživetju zdravita v bolnišnici.

36-letni Aleksej Dolgikh je bil drugi najbolj znan ruski kripto trgovec. Dolgikh naj bi bil v zadnjih nekaj mesecih na črni listi ruskih bank zaradi suma pranja denarja. Od nakupa lamborghinija pred komaj 15 meseci je nabral skupno 586 prometnih kazni. Večina jih je bila zaradi prekrškov zaradi hitrosti, poročajo lokalni mediji.

Kot poroča The Sun, je v nedeljo umrl v prometni nesreči v Moskvi. Z lamborghinijem je v zgodnjih jutranjih urah trčil v zaščitno ograjo, vozilo se je obrnilo na streho, pri čemer se je vnelo. Deli avtomobila so poleteli čez most, po avtocesti pa so bili raztreseni kupi denarja, opisujejo očividci.

Kriptomilijonar, ki so ga sumili pranja denarja, in eden od njegovih sopotnikov, Ivan Solovjov, sta bila mrtva na kraju nesreče. Nikita Tezikov in Kirill Mochalov pa sta bila s hudimi poškodbami odpeljana v bolnišnico, a sta čudežno preživela.  

Državni prometni inšpektorat je potrdil, da je Dolgikh izgubil nadzor nad vozilom, ko je trčil v ograjo, zaradi česar se je avtomobil prevrnil. V nekaj sekundah je izbruhnil velik požar. Moskovsko tožilstvo je sporočilo: "Po prvih informacijah je voznik lamborghinija ponoči na mednarodni avtocesti trčil v oviro, nakar se je vozilo prevrnilo in zagorelo. V nesreči sta umrla dva moška, dva sta hospitalizirana. Vzrok in vse okoliščine nesreče preiskujemo."

Category: Tujina | Views: 45 | Added by: oglasnikmy1ru | Date: 11.11.2025 | Comments (0)

Sumljiva smrt v pomurskem domu starejših: malomarno zdravljenje in zdravilska dejavnost

Na Policijski upravi Murska Sobota so potrdili, da so obravnavali sum storitve kaznivega dejanja malomarnega zdravljenja in opravljanja zdravilske dejavnosti v enem od domov za starejše v Pomurju. Preiskavo so zaključili in o vsem obvestili okrožno državno tožilstvo v Murski Soboti, kjer je zadeva v predkazenskem postopku.

Zaradi varstva osebnih podatkov na policiji niso izrecno povedali, da gre za Dom starejših Rakičan, ampak so navedli, da je bila preiskava opravljena v javnem zavodu na območju UE Murska Sobota.

Zbrana obvestila in ugotovitve so policisti zaradi suma kaznivih dejanj malomarnega zdravljenja ter opravljanja zdravilske dejavnosti odstopili v nadaljnje odločanje Okrožnemu državnemu tožilstvu v Murski Soboti. Na tožilstvu so potrdili, da je zadeva v predkazenskem postopku.

MARIBOR SEKSI PUNCA ČAKA NA TVOJ KLIC

STA je želela tudi odgovore ministrstva za solidarno prihodnost, kjer se še niso odzvali. So pa za preiskovalno.si povedali, da jim je bivša v. d. direktorice Doma starejših Rakičan Nada Hercan sporočila, da je bil pri njih izveden notranji nadzor. Do zaključkov in ugotovitev nadzora se še niso opredelili, Hercan pa  ni odgovorila na vprašanja, kaj je notranji nadzor pokazal.

VROČA KAMERCA

STA je želela pridobiti odziv vodstva doma. Novi v. d. direktorja na vprašanja medijev danes še ni želel odgovarjati, nekdanja vršilka dolžnosti direktorice Hercan pa se na klice ni odzvala.

NOVA GORICA, SIMPATIČNA DAMA

V zvezi z očitki o domnevno sumljivi smrti v Domu starejših Rakičan, o katerih je prvo pisalo Delo, pa je odgovore javnosti že junija letos podal nekdanji direktor doma Zoran Hoblaj. Hoblaj je zanikal navedbe o neustreznem ravnanju doma. Med drugim je poudaril, da naj pri stanovalki, katere smrt je predmet obravnave pristojnih organov, ne bi šlo za primer napačnega predpisovanja zdravil in da dom zdravil sploh ne predpisuje, ampak to počnejo zdravniki. Kot je še zapisal, pa naj bi šlo za zdravilo za izboljšanje razpoloženja in ne za pomirjevalo, kot je pisalo Delo.

NOVA V MESTU TE VABI

Category: Slovenija | Views: 50 | Added by: oglasnikmy1ru | Date: 10.11.2025 | Comments (0)

Na volitvah mu niso prišli blizu, zdaj bi ga deportirali

Antisemit, socialist, komunist, terorist. Vse to 34-letnemu Zohranu Mamdaniju, ki je prepričljivo slavil na volitvah za župana New Yorka, očitajo posamezniki iz republikanske stranke. Med njimi predsednik Donald Trump, še glasnejši pa je član predstavniškega doma Andy Ogles, ki bi Mamdaniju odvzel državljanstvo in ga deportiral.

Številni republikanci v ZDA ne morejo preboleti gladke zmage Zohrana Mamdanija na volitvah za newyorškega župana. Med njimi je, kot je znano, tudi predsednik Donald Trump, ki je celo zagrozil, da bo v primeru zmage v Ugandi rojenega 34-letnika New Yorku zmanjšal zvezno financiranje. 

Trump je takrat med drugim zapisal, da bi "kot predsednik New Yorku težko dal veliko denarja", saj bi bil "denar za komunista zapravljen denar". 

Prav na obtožbah, da je komunist, poleg tega pa še terorist, napade nanj gradi še en republikanski politik, član predstavniškega doma Andy Ogles. Ta je že junija na generalno državno tožilko Pam Bondi naslovil poziv, naj sproži postopek denaturalizacije Mamdanija, poroča Al Jazeera. V pismu ga je označil za "antisemita, socialista in komunista, ki bo uničil veličastno mesto New York", in zahteval njegovo deportacijo. Prav tako je zapisal, da je ameriško državljanstvo pridobil, ker je lagal o svojih povezavah s komunizmom in terorizmom. 

Tik pred volitvami je politik, znan tudi po svojih skrajno desnih stališčih, svoje zahteve ponovil. Spet se je obrnil na Pam Bondi, tokrat z zahtevo, naj proti njemu začne preiskavo. "Če je Mamdani lagal v svojih dokumentih za naturalizacijo, potem nima pravice biti ameriški državljan, še manj pa kandidirati za župana New Yorka. Velikemu ameriškemu mestu grozi, da ga bo vodil komunist, ki je javno podprl teroristično ideologijo," je zapisal v javno objavljenem sporočilu.

ZDA od kandidatov za naturalizacijo zahtevajo, da razkrijejo vse morebitne povezave s terorizmom ali komunizmom, politični nasprotniki pa Mamdaniju radi očitajo spogledovanje s slednjim. Trdijo namreč, da je politična organizacija Ameriški demokratični socialisti (DSA), katere član je in ki deluje znotraj demokratske stranke, v resnici komunistična, kar pa ne drži.

Na možnost odvzema državljanstva je sicer namignil tudi Trump, ko je dejal: "Številni trdijo, da je v državi nelegalno. To bomo preverili." Prav tako smo od ameriškega predsednika lahko že večkrat slišali, da ima Mamdanija za komunista. "V tej državi ne potrebujemo komunista, če pa ga že imamo, ga bom v imenu naroda zelo pozorno spremljal," je dejal nekaj mesecev pred volitvami. 

ISKALI SO GA S TIRALICO IN OZNAČILI ZA TERORISTA, ZDAJ PRIHAJA V BELO HIŠO

Mamdani se je rodil v Ugandi staršema indijskega rodu. Ko je bil star sedem let, se je družina preselila v ZDA, ameriški državljan pa je postal leta 2018. 

Category: Tujina | Views: 40 | Added by: oglasnikmy1ru | Date: 10.11.2025 | Comments (0)

Iskali so ga s tiralico in označili za terorista, zdaj prihaja v Belo hišo

Ameriški predsednik Donald Trump bo v Beli hiši gostil začasnega sirskega predsednika Ahmeda al Šaro, ki so ga ZDA v preteklosti iskale s tiralico, zanj razpisale 10 milijonov dolarjev nagrade, šele v petek pa so ga umaknile s seznama teroristov. Prizadeval si bo za popolno odpravo preostalih sankcij proti svoji državi, ki jo je vojna popolnoma opustošila.

Ahmed al Šara, čigar islamistične uporniške sile so konec lanskega leta strmoglavile z oblasti dolgoletnega sirskega voditelja Bašarja al Asada, ameriškega predsednika že dlje časa spodbuja k razveljavljenju vseh sankcij, uvedenih med 13-letno državljansko vojno, poroča Guardian. 

Svetovalec začasnega sirskega predsednika Ahmad Zeidan je za savdsko radiotelevizijo Al Arabiya povedal, da bo najpomembnejše vprašanje na dnevnem redu razveljavitev zakona iz leta 2019, na podlagi katerega so bile zoper Sirijo uvedene obsežne sankcije zaradi kršitev človekovih pravic s strani Asadovega režima. 

UMRLA JE KOŠARKARSKA LEGENDA, EDEN OD 75 NAJVEČJIH IGRALCEV V ZGODOVINI LIGE NBA

Trump se je s Šaro prvič srečal maja lani v Rijadu, v pogovoru z novinarji pa je sirskega voditelja takrat opisal kot "mladega, privlačnega in močnega fanta". 

Ameriški predsednik je že takrat odredil odpravo večine sankcij proti Siriji, a t. i. Cezarjev zakon iz leta 2019 še ostaja v veljavi. Da bi ga razveljavili, bo potrebno glasovanje v kongresu. 

Ameriške oblasti so v preteklosti zoper Šaro, nekdanjega džihadista, razpisale 10 milijonov dolarjev nagrade, v preteklem tednu pa so njegovo ime umaknile s črnega seznama teroristov. Pričakovano je, da se bo Sirija z obiskom v Beli hiši pridružila ameriški koaliciji proti Islamski državi. V tem mesecu so v Siriji že izvedli preventivne operacije po vsej državi, usmerjene proti celicam IS. Tamkajšnje ministrstvo za notranje zadeve je sporočilo, da so sirske varnostne sile izvedle 61 racij, pri čemer je bilo aretiranih 71 ljudi. 

DRONI TOKRAT NAD NUKLEARKO V BELGIJI, ZA ENO URO ZAPRLI TUDI LETALIŠČE

Sredi otoplitve odnosov med državama je tiskovni predstavnik ameriškega zunanjega ministrstva zatrdil, da trenutna sirska vlada izpolnjuje vse ameriške zahteve. Izrazil je prepričanje, da bi odprava sankcij prispevala k večji stabilnosti in varnosti v regiji. 

Kljub temu naj bi po poročanju Guardiana popolni odpravi sankcij zoper Sirijo nasprotovala izraelska vlada. Izrael in Sirija sta formalno še vedno v konfliktu, Trump pa je izrazil upanje, da bosta državi uspeli normalizirati odnose. 

Obisk Šare v Washingtonu bo sicer prvi uradni obisk sirskega voditelja v ZDA od razglasitve neodvisnosti leta 1946. 

Category: Tujina | Views: 49 | Added by: oglasnikmy1ru | Date: 10.11.2025 | Comments (0)

Umrla je košarkarska legenda, eden od 75 največjih igralcev v zgodovini lige NBA

Velikan severnoameriške košarkarske lige NBA Lenny Wilkens, član hiše slavnih kot igralec in trener, je umrl v starosti 88 let, je sporočila njegova družina. Pred štirimi leti je prejel edinstveno priznanje in bil imenovan za enega od 75 največjih igralcev lige in 15 največjih trenerjev vseh časov.

Lenny Wilkens je predstavljal najboljše v ligi NBA – kot član hiše slavnih, trener hiše slavnih in eden najbolj spoštovanih ambasadorjev igre," je v izjavi o Lennyju Wilkensu dejal komisar lige NBA Adam Silver.

Wilkens je bil v svoji 15-letni igralski karieri graciozen organizator igre, devetkrat je bil udeleženec tekme zvezd All-Star in dvakrat vodilni v ligi po številu asistenc.

Štiri sezone je bil hkrati igralec in trener, tri pri Seattle SuperSonics in eno pri Portland Trail Blazers, preden je začel trenersko kariero s polnim delovnim časom, ki se je izkazala za legendarno.

"Še bolj impresivna od Lennyjevih košarkarskih dosežkov, ki so vključevali dve olimpijski zlati medalji in naslov prvaka NBA, pa je bila njegova predanost – zlasti njegovi ljubljeni skupnosti v Seattlu, kjer mu v čast stoji kip," je dodal Silver.

DRONI TOKRAT NAD NUKLEARKO V BELGIJI, ZA ENO URO ZAPRLI TUDI LETALIŠČE

Wilkens je SuperSonics popeljal do njihovega edinega naslova v ligi NBA leta 1979, v karieri, ki je trajala od leta 1969 do 2005, pa je vodil tudi Trail Blazers, Cleveland Cavaliers, Atlanta Hawks, Toronto Raptors in New York Knicks.

"Vplival je na življenja neštetih mladih ljudi, pa tudi generacij igralcev in trenerjev, ki so imeli Lennyja ne le za odličnega soigralca ali trenerja, temveč tudi za izjemnega mentorja, ki je vodil z integriteto in pravim slogom," je o njem še izjavil komisar lige.

TRK NA TIRIH: VEČ DESET LJUDI RANJENIH OB TRČENJU SLOVAŠKIH VLAKOV

Njegovih 2487 tekem v vlogi trenerja je rekord lige NBA, s 1332 zmagami pa je le za Greggom Popovichem in Donom Nelsonom.

Wilkens je eden od le petih moških, ki so bili sprejeti v hišo slavnih kot igralec in trener, pridružil pa se je Johnu WoodenuBillu SharmanuTomu Heinsohnu in Billu Russellu.

Category: Šport | Views: 43 | Added by: oglasnikmy1ru | Date: 10.11.2025 | Comments (0)

Droni tokrat nad nuklearko v Belgiji, za eno uro zaprli tudi letališče

V Belgiji so po nizu podobnih incidentov v zadnjih mesecih v nedeljo zvečer drone opazili nad jedrsko elektrarno blizu Antwerpna. Malo pred tem jih je več letelo tudi nad letališčem v Liegeu, kjer so zaradi tega za krajši čas ustavili zračni promet.

Nad nuklearko pri Antwerpnu na severu Belgije so glede na poročila opazili tri brezpilotne letalnike. Glede na navedbe upravljavca ti niso vplivali na delovanje jedrske elektrarne Doel. Policija naj incidenta ne bi želela komentirati.

Še pred tem so drone znova opazili tudi nad letališčem pri Liegeu. Zaradi tega so tam zvečer za nekaj manj kot eno uro ustavili zračni promet.

TRK NA TIRIH: VEČ DESET LJUDI RANJENIH OB TRČENJU SLOVAŠKIH VLAKOV

Iz Belgije v zadnjih mesecih pogosto poročajo o opažanjih dronov, ki se med drugim pojavljajo nad letališči, pa tudi nad objekti kritične infrastrukture, vključno z vojaškim oporiščem Kleine-Brogel v Flandriji, ki ga uporablja tudi zveza Nato. Glede na nepotrjena poročila naj bi bila to ena od lokacij v Evropi, kjer je shranjeno ameriško jedrsko orožje.

Že minuli teden so droni zmotili zračni promet na letališčih v Bruslju in Liegeu.

ŽELEL JE BITI 007, DOBIL JE SEDEM LET ZAPORA

Belgiji bodo v prizadevanjih za preprečevanje vdorov dronov na pomoč priskočile tako Nemčija, Francija kot Velika Britanija. Glede na njihove najave v zadnjih dneh ji bodo zagotovile tako opremo kot osebje.

O podobnih incidentih z droni so sicer v zadnjih mesecih poročali tudi iz Danske, Norveške, Poljske, Romunije in Estonije. Več držav, vključno z Nemčijo, je krivdo pripisalo Rusiji, ki obtožbe zavrača.

Category: Tujina | Views: 54 | Added by: oglasnikmy1ru | Date: 10.11.2025 | Comments (0)

Trk na tirih: Več deset ljudi ranjenih ob trčenju slovaških vlakov

V trčenju vlakov na zahodu Slovaške je bilo ranjenih več deset ljudi, pri čemer so jih po poročanju slovaških medijev skoraj 80 prepeljali v bolnišnico. Na vlakih, ki sta potovala približno 20 kilometrov severno od prestolnice Bratislave, je bilo skupno okoli 800 potnikov.

Slovaški notranji minister Matuš Šutaj Eštok je ob ogledu kraja nedeljske nesreče dejal, da je večina ranjenih utrpela le lažje poškodbe, enajst ljudi pa da je bilo prepeljanih v bolnišnico v Bratislavi.

Kot poroča slovaški portal tvnoviny.sk je v bolnišnicah končalo 79 oseb, na kraj dogodka pa je prispelo 15 reševalnih vozil. Najhuje poškodovane so bile tri osebe s poškodbami prsnega koša in trebuha.

"Vsem poškodovanim v železniški nesreči blizu Pezinoka želim čim manj bolečin in hitro okrevanje. Zahvaljujem se reševalnim službam za profesionalno ukrepanje," je povedal predsednik države Peter Pellegrini. Ob tem je pozval k preiskavi trčenja, da ljudje po že drugi železniški nesreči v kratkem času ne izgubijo zaupanja v železniški promet.

ŽELEL JE BITI 007, DOBIL JE SEDEM LET ZAPORA

To je bila namreč druga železniška nesreča na Slovaškem v zadnjem mesecu. Sredi oktobra sta na vzhodu države trčila vlaka, pri čemer je bilo ranjenih 91 ljudi, navaja tiskovna agencija Reuters.

Category: Tujina | Views: 44 | Added by: oglasnikmy1ru | Date: 10.11.2025 | Comments (0)

Želel je biti 007, dobil je sedem let zapora

V Veliki Britaniji se je končal sodni proces proti 65-letniku, ki je "sanjal, da bo kot James Bond". V slogu tajnega agenta je poskušal ruskim obveščevalcem predati informacije, a je padel v past, ki mu jo je nastavila britanska varnostno-obveščevalna služba.

"Pripravljen si bil izdati svojo državo," je sodnica Bobbie Cheema-Grubb očitala Howardu Phillipsu, ko je prebrala obsodbo. 65-letnika, ki je sanjal, da bo kot James Bond, je za sedem let poslala v zapor, poroča Euronews.

HRVATI VIŠAJO KAZNI ZA PROMETNE PREKRŠKE

Moški, za katerega je sodnica dejala, da ima osebnost z narcističnimi težnjami in pretiranim občutkom lastne pomembnosti, je bil po pripovedovanju soproge tako zelo navdušen nad slavnim agentom 007 Jamesom Bondom, da si je želel biti kot on. Le da bi delal za drugo stran. 

TEREN POD VIADUKTOM REBERNICE DRSI

Ruski tajni službi je nameraval predati informacije o takratnem britanskem ministru za obrambo Grantu Shappsu, a se je nevede sestal z britanskimi agenti pod krinko. Njegovo početje je bilo tako razkrito, sledila je obtožba, julija je bil nato spoznan za krivega, zdaj pa je znana tudi kazen. 

Oglasil se je tudi Shapps. Povedal je, da ga je razkritje pretreslo ter da bi Phillips lahko ogrozil ne samo njega, ampak tudi njegovo celotno družino. Pri obsojencu je sicer leta 2002 bil na večerji, je še dejal.  

Category: Tujina | Views: 41 | Added by: oglasnikmy1ru | Date: 10.11.2025 | Comments (0)

Kaj iščete danes?

V današnjem svetu so seks ali intimni zmenki lahko veliko lažji kot kdaj koli prej. Seks zmenkarski portal avanture.rf.gd je inovativna in praktična platforma za odrasle za komuniciranje, raziskovanje in izražanje svoje spolnosti. 

OBIŠČI STRAN

 
Views: 46 | Added by: oglasnikmy1ru | Date: 10.11.2025 | Comments (0)

Hrvati višajo kazni za prometne prekrške

Hrvaška bo prihodnje leto občutno zvišala kazni za prometne prekrške. Poudarek bo na uporabi mobilnega telefona za volanom ter prehitri in objestni vožnji. Nekatere kazni bodo tudi trikrat višje od sedanjih. Na voznike bo prežalo 180 dodatnih kamer ob voziščih in celo droni. Razlog za zaostrovanje kazni je predvsem črna prometna statistika, saj je na hrvaških cestah letos umrlo precej več ljudi kot pretekla leta.

"Prihajajo drakonske kazni" je le eden od naslovov v hrvaških medijih o napovedanem povišanju, ki ga številni vozniki pozdravljajo, a to so tisti, ki so že zdaj denimo pripeti med vožnjo in si želijo še več policistov na cestah. Spet drugi - prehitri - pa bodo morali leta 2026 precej globlje seči v žep.

In kaj to pomeni konkretno? Za uporabo mobilnega telefona med vožnjo se bo denimo kazen zvišala z zdajšnjih 130 na 300 evrov. Na cesti, ob cesti in nad njo Hrvati močno povečujejo tudi policijski nadzor.

TEREN POD VIADUKTOM REBERNICE DRSI

In ne le za voznike avtomobilov se povečujejo trikratno tudi nekatere kazni za električne skiroje. Kazen za uporabo slušalk med vožnjo se z dosedanjih 30 evrov zvišuje na vsaj 90 evrov. "Ko govorimo o povratnikih, tukaj pa tolerančnega praga ni. Ničelna toleranca," opozarja poveljnik specialne policijske enote Split Mijo Rogošić.

AMERIŠKI POTNIKI PRED KOLAPSOM: LETALSKI PROMET KMALU NA MINIMUMU

In v primerih mladoletnikov bodo za njihove prekrške po novem odgovarjali tudi starši. In kdaj naj bi nove kazni stopile v veljavo? Hrvaška vlada namerava spremembe zakona o varnosti cestnega prometa sprejeti najpozneje do sredine prihodnjega leta.

Category: Tujina | Views: 62 | Added by: oglasnikmy1ru | Date: 09.11.2025 | Comments (0)

Teren pod viaduktom Rebernice drsi

Na vipavski hitri cesti preko Rebernic še vedno poteka prva faza obsežnih obnovitvenih del s postavitvijo protivetrne ograje. Skupna vrednost je 62 milijonov evrov, Dars pa je že prejel zahtevke za dodatna plačila. Protivetrne ograje že več kot desetletje zahtevajo avtoprevozniki, ki opozarjajo na izpad dohodka v času zapor zaradi burje. Toda že od odprtja hitre ceste je znano, da teren tu drsi. Za koliko se je cesta premaknila v 16 letih?

Rebernice pod pobočjem Nanosa. Geološko in morfološko razgiban teren vipavsko hitro cesto tu premika za nekaj milimetrov letno. Najbolj na območju viadukta Rebernice.

REKORDER NAPIHAL DVA PROMILA, VOZNIKI SPRAŠUJEJO, ALI ALKOTESTI SPLOH ŠE VELJAJO

"Največji pomiki, ki smo jih izmerili v tem času, od odprtja do sedaj, pa znašajo okrog pet centimetrov," pojasnjuje Vesna Žibart z Darsa, zato so ob tokratni prvi večji prenovi odseka ležišča viadukta s posebnim dvigalom prestavili v prvotno lego. Pod viaduktom pa na osnovi rezultatov geodetskega monitoringa gradijo 130-metrsko pilotno steno.

"Je ugotovljeno, da na 19 metrih nekako drsi. Gradimo pilotno steno, s katero bomo zagotovili stabilnost in varnost tega viadukta, gre za 52 pilotov dolžine od 19 do 27 metrov," razloži nadzorni inženir pri projektu Simon Premrl

Vzdolž hitre ceste med Razdrtim in Vipavo postavljajo tudi protivetrno ograjo. Ker ta tehta več tisoč ton, se pojavljajo tudi pomisleki, ali bo zaradi nje hitra cesta še dodatno drsela? "Na celoten obseg viadukta je ta teža zanemarljiva in projektant je ugotovil, da protivetrna ograja ne bo vplivala na poslabšanje stabilnostnih razmer," zagotavlja Žibartova. 

AMERIŠKI POTNIKI PRED KOLAPSOM: LETALSKI PROMET KMALU NA MINIMUMU

Bistveno pa naj bi se glede na modele zaradi nje zmanjšala frekvenca zapiranj hitre ceste v času burje. Za koliko konkretno? "Ko bo protivetrna ograja postavljena na celotnem odseku, se bodo izvedla še dodatna testiranja in potem se bo izdelal obratovalni monitoring in režim ukrepanja v času burje," odgovarjajo na Darsu. 

62-milijonska prenova vključuje še obnovo voziščne konstrukcije. Na Darsu so sicer že prejeli zahtevke za dodatne stroške, ki jih preučujejo. Prvo fazo bodo, kot načrtovano, zaključili okrog 23. novembra.

"Mislim, da se je zadeva dokaj dobro izšla. Je pa to seveda prvi polčas, drugo leto ponovnih približno 100 dni dela na nasprotnem smernem vozišču hitre ceste," napoveduje vodja službe za upravljanje prometa pri Darsu Zvonko Zavasnik

Ponovno zaporo z enakim prometnim režimom načrtujejo julija prihodnje leto.

Category: Slovenija | Views: 55 | Added by: oglasnikmy1ru | Date: 09.11.2025 | Comments (0)

Ameriški potniki pred kolapsom: letalski promet kmalu na minimumu

Letalski promet v ZDA bi se lahko kmalu upočasnil na minimum, je opozoril ameriški minister za promet Sean Duffy. Ameriške letalske družbe so namreč do sobote zvečer odpovedale več kot 2500 vikend letov zaradi pomanjkanja kontrolorjev letov in drugega osebja v času prekinitve financiranja ameriške vlade. Še okoli 6000 letov je imelo zamude. Postopno zmanjševanje števila letov izvajajo na 40 največjih letališčih v ZDA.

Minister Duffy je dejal, da se bo število odpovedanih letov in zamud še povečalo, če se bo zastoj pri financiranju nadaljeval, medtem ko se Američani pripravljajo na potovanje za zahvalni dan konec meseca. "Stanje se bo le poslabšalo," je Duffy dejal v današnji informativni oddaji State of the Union na televizijski mreži CNN.

Duffy je opozoril, da mnogi Američani, ki načrtujejo potovanje za zahvalni dan 27. novembra, ne bodo mogli leteti, ker ne bo toliko letov, če se zadeve ne bodo spet normalizirale.

Najhujše motnje so po poročanju nemške tiskovne agencije dpa zabeležili na mednarodnem letališču Charlotte Douglas v Severni Karolini, sledilo pa je mednarodno letališče Newark Liberty v New Jerseyju, glavno letališče za potnike, ki potujejo v New York.

Število odpovedi se je v soboto, ko je običajno manj letalskega prometa, povečalo na več kot 1500, potem ko je bilo prejšnji dan nekaj več kot 1000 odpovedi, ugotavlja spletna stran za sledenje letov FlightAware. Do večera so ameriške letalske družbe za nedeljo že odpovedale več kot 1000 letov. Približno 6000 letov pa je imelo zamude, je razvidno s podatkov omenjene spletne strani.

REKORDER NAPIHAL DVA PROMILA, VOZNIKI SPRAŠUJEJO, ALI ALKOTESTI SPLOH ŠE VELJAJO

"Vsi potujemo. Vsi moramo nekam iti," je za AP dejala 36-letna Emmy Holguin, ki je letela iz Miamija, da bi obiskala družino v Dominikanski republiki. "Upam, da bo vlada lahko poskrbela za to."

Proračunska blokada

Analitiki opozarjajo, da se bo stanje stopnjevalo in razširilo daleč preko meja letalskega prometa, če se bodo odpovedi še naprej vrstile in nadaljevale v teden, ko v ZDA praznujejo zahvalni dan.

Zaprtje, ki traja že 40. dan in je najdaljše v zgodovini ZDA, izhaja iz proračunske blokade med demokrati in republikanci v kongresu, ki se osredotoča na izdatke za zdravstveno varstvo.

VZDOLŽ UKRAJINSKE FRONTE TUNELI IZ RIBIŠKIH MREŽ

Neuspeh pri sprejetju proračuna je v veliki meri ustavil redno delovanje vlade, zaradi česar mnogi zvezni uslužbenci, vključno z letalskimi kontrolorji, že skoraj mesec dni delajo brez plačila. Del kontrolorjev zračnega prometa si je zato že poiskal druge službe ali koristi bolniško odsotnost. To pa je le še poslabšalo že prej obstoječe pomanjkanje osebja.

Ameriška uprava za varnost v zračnem prometu (FAA), ki je ugotovila, da ne more zagotoviti varnosti ob polni obremenitvi prometa, je zato ukazala postopno zmanjševanje števila letov na 40 največjih letališčih v ZDA. Prihodnji petek naj bi tako delež odpovedanih letov znašal že deset odstotkov. V primeru obnovitve financiranja vlade bodo lete ponovno vzpostavili.

Category: Tujina | Views: 49 | Added by: oglasnikmy1ru | Date: 09.11.2025 | Comments (0)

Rekorder napihal dva promila, vozniki sprašujejo, ali alkotesti sploh še veljajo

Končuje se vikend pred Martinovim, ki je eden najbolj kritičnih na cestah zaradi alkohola. Policisti so po vsej državi poostrili nadzor. Na območju ljubljanske policijske uprave je potekala akcija Promil, vse voznike, ki so jih ustavili, so preizkusili z alkotesti. Pihalo je več kot 300 voznikov, šestim so začasno odvzeli vozniško dovoljenje, rekorder je napihal kar dva promila in so ga pridržali do iztreznitve. Mnogi vozniki pa so spraševali, ali alkotesti sploh še veljajo.

Iz Ljubljane proti Ivančni Gorici je voznike ustavljalo več ekip. Vsakemu, ki so ga ustavili, so odredili preizkus alkoholiziranosti, nekatere so ustavili tudi večkrat. "Danes dvakrat v petih minutah," je priznal eden od voznikov.

ZANESLJIVO SPLETNO GOSTOVANJE

Voznik v Grosuplju je napihal 0,99, ali po starem dobra dva promila. "Ta je prekoračil toliko, da bo tudi pridržan," je pojasnil inšpektor na Policijski upravi Ljubljana Refik Hodžić.

Pogosto vprašanje pa: ali alkotesti še veljajo? Policija odgovarja, da ja. 

Statistika je za letošnje leto sicer jasna. "Več kot 1300 pijanih udeležencev v nesrečah in 22 smrti zaradi alkohola nedvomno kažejo na to, da je alkohol prisoten," opozarja Hodžić.

Voznike so preverjali tudi v središču Ljubljane pri glavni železniški postaji, v Ribnici pa so dobili voznika, ki je napihal nad mejo. Nadaljnjo vožnjo so mu prepovedali. 

ZAKUP OGLASNEGA PROSTORA

 "Prazniki in razna praznovanja se na cesti opazijo, mi pa želimo, da bi vozniki vse leto vozili trezni, da bodo ceste varne," dodaja Sandi Sheikha iz prometne policije Ljubljana.

Zato policisti napovedujejo poostrene nadzore vse do konca leta.

Category: Črna kronika | Views: 62 | Added by: oglasnikmy1ru | Date: 09.11.2025 | Comments (0)

Zanesljivo spletno gostovanje

Category: Facebook | Views: 58 | Added by: oglasnikmy1ru | Date: 09.11.2025 | Comments (0)

ZAKUP OGLASNEGA PROSTORA

je za vse ki vam premankuje časa za promocijo objav vaše poslovne dejavnosti na družabnih omrežjih,iternetu,blogih.

ZAKUP KLIKNI TU

Zato smo mi tu da vam pomagamo z vašimi novimi objavami dnevno,poskrbimo za dobro prepoznavnost vašega podjetja in 

za večje števlo strank za vaše podjetje.Izdelamo vam stran pri nas po vaši meri podjetja in vam dodamo še dve pasici 

po vaši izbiri na našo spletnostran.Vse to za samo 60€ za 90 dni

KAJ VSEBUJE ZAKUP

  • 2 OGLASNI PASICI
  • OGLAS NA STRANI
  • DELENJE NA DRUŽABNIH OMREŽJIH
  • SPREMINJANJE OGLASA V ZAKUPO 90 DNI
Category: Novo dodano | Views: 55 | Added by: oglasnikmy1ru | Date: 09.11.2025 | Comments (0)

Vzdolž ukrajinske fronte tuneli iz ribiških mrež

Vojna z droni in proti njim se nadaljuje. Če Rusija za napade uporablja poceni brezpilotnike, na katere namestijo eksploziv, so očitno finančno ugodno in učinkovito obrambo pred temi brezpilotnimi letalniki našli tudi na ukrajinski strani. Vojake in civiliste vzdolž fronte pred nevarnostjo, ki preti iz zraka, ščitijo odpadne ribiške mreže z različnih koncev Evrope.

Ob zahodni obali Francije se kopičijo obrabljene ribiške mreže. Ribiči jih uporabljajo največ dve leti, nato pa jih zaradi dotrajanosti zavržejo. 

V PRIHODNJIH DNEH POVEČAN PROMET VOJAŠKIH VOZIL PROTI DOLENJSKI

Njihovo ponovno uporabno vrednost pa so prepoznali v Ukrajini, kamor je dobrodelna organizacija Kernic Solidarités poslala že dve pošiljki teh mrež v skupni dolžini 280 kilometrov, poroča Guardian

Ukrajinci z ribiškimi mrežami vzdolž fronte postavijo nekakšne tunele, v katere se s svojimi propelerji ujamejo ruski droni. 

NAJDRAŽJI ZAPOR V DOBRUNJAH V PRIMEŽU OVADB, ODLOČB IN SPOROV

Christian Abaziou, član organizacije, je povedal, da so mreže Ukrajinci najprej uporabljali za varovanje zdravniških taborov v bližini fronte, zdaj pa so jih razprli tudi nad cestami, mostovi, vhodi v bolnišnice, jarki in vozili. Manjše kose mrež pa namestijo tudi na svoje drone, ki nato mrežo odvržejo na ruske brezpilotne letalnike. 

Da se lahko znebijo starih mrež, veseli tudi Francoze, saj se je v zadnjih letih v Bretaniji na zahodu države zaprlo več podjetij, ki so mreže lahko reciklirale. Več sto ton starih ribiških mrež so v Ukrajino darovali tudi švedski in danski ribiči.

Category: Tujina | Views: 55 | Added by: oglasnikmy1ru | Date: 09.11.2025 | Comments (0)

V prihodnjih dneh povečan promet vojaških

vozil proti Dolenjski

V prihodnjem tednu na cestah proti jugovzhodnemu delu države pričakujte večje število vojaških vozil. "Pripadnice in pripadniki poveljstev in enot Slovenske vojske bodo v tednu od 10. do 16. novembra znotraj vojašnic ter vadišč in strelišč Slovenske vojske izvajali načrtovane vaje in usposabljanja, ki bodo vsebovala tudi premike moštev ter vojaških vozil na lokacije izvedbe teh aktivnosti in nazaj v matične enote," pojasnjujejo v Slovenski vojski.

Povečan promet vojaških vozil na koridorjih mobilnosti bo predvsem v torek, 11., in v sredo, 12., novembra iz vojašnic po Sloveniji v smeri vojašnic v Novem mestu in Cerkljah ob Krki. Promet bo nato povečan tudi v nasprotni smeri ob vračanju v matične enote.  

Ostale aktivnosti bodo sicer potekale na več lokacijah po državi. 

NAJDRAŽJI ZAPOR V DOBRUNJAH V PRIMEŽU OVADB, ODLOČB IN SPOROV

Kot so še pojasnili v Slovenski vojski, gre za vajo Jesen 25, v sklopu katere bodo na strateški ravni preigrani procesi načrtovanja in priprav na povečanje vojaških zmogljivosti in njihovega dopolnjevanja, postopki načrtovanja in priprav mobilizacije ter izvajanja nalog podpore države gostiteljice. Hkrati bodo aktivnosti potekale tudi na operativni in taktični ravni.

 

Category: Slovenija | Views: 56 | Added by: oglasnikmy1ru | Date: 09.11.2025 | Comments (0)

Najdražji zapor v Dobrunjah v primežu ovadb,

odločb in sporov

Na obrobju Ljubljane, v Dobrunjah stoji najdražji moški zapor pri nas, vreden 86,5 milijona evrov. Namesto, da bi v njem potekala izobraževanja pravosodnih policistov v pričakovanju selitve zapornikov iz prenatrpanega zapora na Povšetovi, zapor tudi dobrega pol leta po vloženi vlogi še vedno nima uporabnega dovoljenja. Z njim se ukvarjajo inšpekcija, policija, tožilstvo, v ozadju je še spor pravosodnega ministrstva z glavnim izvajalcem družbo CGP zaradi plačila del. Zaporniki na Povšetovi pa medtem vlagajo odškodninske zahtevke zaradi slabih bivanjskih pogojev.

PREK SPLETA KUPOVAL AVTOMOBIL, OSTAL BREZ VEČ KOT 70.000 EVROV

Zapor v Dobrunjah stoji na degradiranem območju nekdanje gramoznice, zasute z gradbenimi odpadki. Koliko je bilo teh odpadkov, ki jih je bilo treba z gradbišča zapora odpeljati, je vprašanje, zaradi katerega je počilo med ministrstvom za pravosodje in glavnim izvajalcem projekta družbo CGP d.d. Pravosodna ministrica v odstopu Andreja Katič, ki je spregovorila za Fokus, je prepričana, da precej manj, kot navaja CGP. Ministrstvo zato ne namerava plačati dodatnih 5,1 milijona evrov, kolikor za njihov odvoz zahteva CGP.

Kdo in kam je vozil gradbene odpadke, kaj pravijo na to v CGP, ki je glavni izvajalec gradnje zapora v Dobrunjah, in zakaj zapornikov ne bodo selili v Dobrunje decembra, kot je bilo načrtovano? 

SUPERTAJFUN BESNO PREMETAVA VISEČI MOST, EVAKUIRALI SKORAJ MILIJON LJUDI

Zapletov, povezanih z gradnjo zapora, je še veliko. Zaradi gradbenih odpadkov se z enim največjih državnih gradenj, ukvarja okoljska inšpekcija. Namesto na legalne deponije so gradbene odpadke z gradbišča vozili kar v naravo. Okoljska inšpekcija je doslej izdala štiri inšpekcijske odločbe. Tako kot v aferi domnevnih fiktivnih poslov na Slovenskih železnicah se tudi v tej zgodbi pojavlja ime avtoprevoznika Antona Grandovca. Ta je sicer v pogovoru z nami nelegalno odlaganje zanikal. Od 34 identificiranih lokacij je bil do zdaj sum nezakonitega odlaganja potrjen na šestih lokacijah.

 

Z gradbenimi odpadki so povezane tudi kazenske ovadbe. Doslej jih je bilo na policijo in tožilstvo vloženih kar nekaj. Nazadnje prejšnji mesec, ko je to storila okoljska inšpekcija. Razlog je po naših informacijah sum ponarejenih evidenčnih listov, ki sicer vsebujejo podatke o količini in lokaciji odloženih odpadkov.

Kazensko ovadbo je vložilo tudi pravosodno ministrstvo. Zoper neznanega storilca, pojasnjuje pravosodna ministrica v odstopu Katičeva. Tudi v tem primeru zaradi suma ponarejenih evidenčnih listov. "Smo ugotovili, da so bili evidenčni listi izdani na takšen način, da je vsako minuto šel en velik tovornjak z gradbišča, kar je praktično nemogoče. Vse, kar imamo v zvezi s tem, smo predali tožilstvu in bili tudi zaslišani v določenem postopku. Pri meni se je tudi že oglasila policija," pravi Katičeva.

🚀 OMEJENA PONUDBA! ⏳ 💎 100 % BREZPLAČEN PREMIUM DOSTOP ZA PRVIH 100.000 UPORABNIKOV 💎

Še ena težava. Dobrega pol leta po vloženi vlogi zapor v Dobrunjah še vedno nima uporabnega dovoljenja. Razlog so tehnične pomanjkljivosti, ki jih je avgusta ugotovila komisija za tehnični pregled Ministrstva za naravne vire in prostor. Rok za njihovo odpravo je bil 28. oktober, a je ministrstvo rok na zahtevo investitorja podaljšalo na 12. november.

Novi zapor stoji, zaporniki pa vlagajo odškodninske zahtevke

Kljub temu, da najdražji zapor v Dobrunjah stoji, zaporniki še naprej ostajajo v utesnjenem ljubljanskem zaporu na Povšetovi in vlagajo odškodninske zahtevke. Do danes je Slovenija izplačala zaradi slabih bivanjskih razmer v zaporih dobrih 400.000 evrov odškodnin.

In kdaj končno bodo zapornike s Povšetove ter iz moškega odprtega zapora na Igu preselili v Dobrunje? Januarja prihodnje leto, odgovarja generalni direktor Uprave RS za izvrševanje kazenskih sankcij Denis Perše. Pri selitvi pa ne bodo pomagali tujci, razlaga Perše spremenjeni načrt selitve. "Smo se pogovarjali o možnosti in tudi vzpostavili kontakt s kolegi Avstrijci, ki imajo za to primerna sredstva, predvsem v smislu avtobusov. Vendar smo nekako se potem dogovorili drugače, tako bodo prišli na pomoč pravosodni policisti iz drugih zavodov."

Gradnje ženskega zapora ne bo

Medtem ko je moški zapor v Dobrunjah zgrajen, čeprav brez uporabnega dovoljenja, pa naslednje leto propade pravnomočno gradbeno dovoljenje za gradnjo prav tako potrebnega ženskega zapora na Igu. Razlog je, pojasnjuje ministrica v odstopu Katič, da v proračunu za to ni denarja. "Želeli smo opraviti določena dela tako, da bi gradbeno dovoljenje ohranili, vendar je bilo zadnje javno naročilo neuspešno. Zaradi tega, ker so ponudbe, ki smo jih pridobili, presegale sredstva, ki jih imamo na razpolago."

Po vseh letih dogovarjanj, načrtov in celo pridobljenem gradbenem dovoljenju tako začetka gradnje ženskega zapora na Igu ne bomo dočakali niti pod to vlado.

Category: Slovenija | Views: 51 | Added by: oglasnikmy1ru | Date: 09.11.2025 | Comments (0)

Supertajfun besno premetava viseči most, evakuirali skoraj milijon ljudi

Filipinom se približuje supertajfun Fung-Wong z močnim vetrom in nalivi, zaradi česar so v provincah na severu, vzhodu in v osrednjem delu države evakuirali več kot 900.000 ljudi. Na družbenih medijih že krožijo posnetki močnih vetrov, ki med drugim besno premetavajo viseči most v Camaliganu. Supertajfun je že dosegel del države in po prvih podatkih zahteval dve smrtni žrtvi.

Po podatkih filipinske vlade bi lahko supertajfun Fung-Wong prizadel skupno 8,4 milijona ljudi, od tega 5,7 milijona na območjih ob obali. Vremenoslovci napovedujejo, da bo ponekod prinesel do 200 milimetrov padavin, kar bi povzročilo poplave.

Category: Tujina | Views: 52 | Added by: oglasnikmy1ru | Date: 09.11.2025 | Comments (0)

Prek spleta kupoval avtomobil, ostal brez več kot 70.000 evrov

Jeseniški policisti obravnavajo primer spletne goljufije. Tokrat je bil tarča moški, ki se je prek spleta dogovoril za nakup avtomobila in kupnino prodajalcu tudi nakazal. Na dogovorjeni lokaciji v tujini pa nato o tem niso vedeli ničesar.

Kot so sporočili iz Policijske uprave (PU) Kranj, so bili jeseniški policisti o dogodku obveščeni v petek zvečer. "Po podatkih, s katerimi razpolagamo, se je moški s prodajalcem prek ene izmed aplikacij spletnih ponudnikov vozil v tujini dogovoril za nakup avtomobila v vrednosti več kot 70.000 evrov ter mu kupnino tudi nakazal," so zapisali. 

Zapletlo pa se je, ko je kupec želel avtomobil prevzeti na dogovorjeni lokaciji v tujini, kjer pa o tem niso vedeli ničesar. 

Policisti o dejanju zbirajo obvestila in bodo o vseh ugotovitvah obveščali pristojno državno tožilstvo, so še zapisali v PU Kranj. 

Ob tem so ponovno opozorili, da naj ljudje s svojimi osebnimi in bančni podatki ravnajo odgovorno in jih ne posredujejo nikomur, če se predhodno ne prepričajo, da je to varno. "Ne nasedajte klicateljem in ne potrjujete nobenih povezav, ki jih dobite po elektronski pošti ali v obliki drugih sporočili," svetujejo. 

🚀 OMEJENA PONUDBA! ⏳ 💎 100 % BREZPLAČEN PREMIUM DOSTOP ZA PRVIH 100.000 UPORABNIKOV 💎

Tovrstne spletne zlorabe lahko najbolje prepreči vsak posameznik sam, s tem, da ne odgovarja, potrjuje ali daje kakršnihkoli podatkov drugim. "Sporočilo preprosto zbrišite ali pošiljatelja blokirajte. Pred kakršnokoli dejavnostjo se o vsem prej prepričajte in preverite. Pazite na svoje premoženje," so še dodali.

Category: Slovenija | Views: 56 | Added by: oglasnikmy1ru | Date: 09.11.2025 | Comments (0)

🚀 Omejena ponudba! ⏳

💎 100 % BREZPLAČEN Premium dostop za prvih 100.000 uporabnikov 💎

💸 Redna cena: 2.399,40 USD/leto → Zdaj: 0 $

✅ Zmogljiva orodja za pametne trgovalne strategije

✅ Napredni grafi in poglobljena analiza

✅ Hitrejše in pametnejše trgovanje

👉 Če to zamudiš zdaj, si boš kasneje očital!

Category: Facebook | Views: 59 | Added by: oglasnikmy1ru | Date: 09.11.2025 | Comments (0)

Veliki up slovenskega hokeja, tudi reprezentant, kradel še v pekarni

Category: Facebook | Views: 55 | Added by: oglasnikmy1ru | Date: 09.11.2025 | Comments (0)

Besen in redkobeseden trener Lakersov: Zelo sem

Los Angeles Lakers so po petih zaporednih zmagah klonili v Atlanti, ki je zmagala prepričljivo z izidom 122:102. Trener JJ Redick je začetno peterico sredi tretje četrtine posedel na klop za rezerviste, po tekmi pa ni skrival svojega razočaranja.

"Nocoj mi ni bilo veliko všeč. Zelo sem razočaran," je na novinarski konferenci po obračunu, na katerem so domači Hawksi dominirali od začetka do konca, dejal JJ Redick. Odsotnosti LeBrona Jamesa in Austina Reavesa ni želel uporabiti kot izgovor, saj so bili tudi pri domačih zaradi poškodb odsotni trije člani začetne peterice. "Oni so igrali s potrebno količino truda, nujnosti in fizične energije," je po tekmi priznal trener Lakersov.

Sredi tretje četrtine, ko je Atlanta vodila z več kot 20 točkami prednosti, je Redick na klop za rezerviste poslal Luko Dončića in ostale igralce, ki so tekmo začeli v prvi peterki. Dončić je v prvem polčasu vpisal 22 točk, v drugem pa ni dodal niti ene točke. Ko je eden od ameriških novinarjev Redicka vprašal, kdaj je ugotovil, da prva postava ne bo učinkovita proti Hawksom, se ni zadrževal: "Že po dveh minutah tekme sem to ugotovil."

OBSEŽEN POŽAR ZAJEL INDUSTRIJSKI KOMPLEKS V RADOMLJAH

Center DeAndre Ayton je tekmo zaključil po treh minutah tretje četrtine, ko je imel na svojem računu 11 točk in pet skokov. "Oni so igrali izjemno, ampak mi se nismo niti borili. Na papirju in na posnetkih je videti slabo. Po tej tekmi bo hrana, ki jo bomo jedli, zelo slabega okusa, ampak v ligi NBA smo, kjer se igra 82 tekem v sezoni, zato moramo biti pripravljeni na naslednjo tekmo," je po obračunu dejal Ayton.

Dalton Knecht je bil del ekipe, ki je tekmo zaključila. Na koncu je imel na svojem računu 14 točk. "Mislim, da se (trener) zaveda, da smo dobili zaušnico. Poskušali smo udariti nazaj, ampak oni niso popuščali. Morali si bomo ogledati posnetke tekme in sprejeti kritike," je bil Knecht razočaran po koncu tekme.

PO VEČ KOT 100 LETIH NAŠLI DIAMANT, KI JE KRASIL KRONO HABSBURŽANOV

Tudi Jake LaRavia je tekmo začel na igrišču in zaključil na klopi: "Nekaj se bomo morali naučiti iz te tekme in napredovati. Zavedati se moramo, da to ni identiteta tega moštva. Ta tekma je bila izjema med prvimi desetimi, ki smo jih do zdaj odigrali. Ne sme nas zlomiti, saj moramo biti že na naslednji tekmi pripravljeni na igro."

Category: Šport | Views: 49 | Added by: oglasnikmy1ru | Date: 09.11.2025 | Comments (0)

Obsežen požar zajel industrijski kompleks v Radomljah

V industrijskem kompleksu nekdanjega LIP Radomlje je ponoči izbruhnil požar, ki je zajel dobrih 2000 kvadratnih metrov prostorov. Vzrok požara še preiskujejo.

Kot so zapisali v Centru za zaščito in reševanje (CZR) Domžale, je požar v Preserjah pri Radomljah izbruhnil malo po polnoči. Požar je zajel dobrih 2000 kvadratnih metrov skladiščnih in proizvodnih prostorov industrijskega kompleksa nekdanjega LIP Radomlje. 

PO VEČ KOT 100 LETIH NAŠLI DIAMANT, KI JE KRASIL KRONO HABSBURŽANOV

"Aktivirana je bila celotna javna gasilska služba Občina Domžale ter gasilci PGD Mengeš, PGD Kamnik in PGD Šmarca ter štab Civilne zaščite Občine Domžale," so zapisali na CZR Domžale. Na terenu je posredovalo več kot 150 gasilcev, ki so požar omejili do jutra omejili. 

NA PROTESTNEM SHODU ZA IZGRADNJO ZADRŽEVALNIKA V KOMENDI 200 LJUDI

Okoliške prebivalce so pozvali, naj zaradi sproščanja dima zapirajo okna ter naj se ne približujejo območju požara.

Vzrok požara zaenkrat ni znan. Kot poroča portal Domžalec.si, naj bi zagorelo tudi v delu industrijskega objekta, kjer so parkirani rabljeni avtomobili.

Vse informacije glede nadaljnjih aktivnosti bodo dostopne na uradnih kanalih Občine Domžale ter CZR Domžale.

Category: Slovenija | Views: 51 | Added by: oglasnikmy1ru | Date: 09.11.2025 | Comments (0)